Лідер партії «За життя» Вадим Рабінович відмовився висуватися на посаду президента України від новоствореної «Опозиційної платформи — За життя». На його думку, будучи іудеєм, він «не має морального права» вирішувати православні питання.

Про це Рабінович заявив на брифінгу.

За його словами, 14 листопада погоджувальна рада партії «За життя» запропонувала висунути Рабіновича єдиним кандидатом від «Опозиційної платформи — За життя», яка складається з політичної сили Рабіновича та «Опозиційного блоку».

«Я довго думав цієї ночі, і мені здається, що я як людина, яка сповідує іудаїзм, не можу і не маю морального права бути суддею у питаннях православ’я, що є безумовним обов’язком майбутнього президента», — повідомив Рабінович.

Він заявив, що знімає свою кандидатуру і звернувся до ради партії, щоб «негайно була висунута нова кандидатура».

Нагадаємо, 9 листопада у кулуарах Верховної Ради член парламентської фракції «Опозиційний блок» Юрій Бойко та лідер партії «За життя» Вадим Рабінович підписали угоду про створення політичної партії «Опозиційна платформа — За життя». Вони також домовились, що платформа висуне єдиного кандидата на президентські вибори. 

3 листопада соціалістична партія України висунула свого голову, колишнього керівника Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції Іллю Киву у кандидати в президенти.

3 жовтня міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що братиме участь в президентських виборах.

1 жовтня міський голова Глухова, що на Сумщині, Мішель Терещенко заявив про свою участь у виборах президента України.

Станом на 8 жовтня налічується 28 потенційних кандидатів, які мають намір взяти участь у президентських виборах 2019 року.

Кампанія до виборів президента в Україні розпочинається 31 грудня. Вибори президента України відповідно до Конституції України і закону України «Про вибори президента України» повинні відбутися 31 березня 2019 року. Чергові вибори народних депутатів Верховної Ради України повинні відбутись 27 жовтня 2019 року.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: