Лідер акцій протестів у Вірменії, депутат Національних зборів Нікол Пашинян відповів на опублікований заклик прем'єр-міністра Сержа Сарсгяна про необхідність діалогу.

Лідер акцій протестів у Вірменії, депутат Національних зборів Нікол Пашинян відповів на опублікований заклик прем'єр-міністра Сержа Сарсгяна про необхідність діалогу.

«Якщо він приймає цю повістку, ми готові обговорити умови його відставки. Я вчора сказав, що ми не хочемо вендети і помсти. Ми хочемо, щоб передача влади народу сталася за можливості без потрясінь», — зазначив Пашинян.

На зауваження про те, що прем'єр-міністр попередив про можливі незворотні втрати, Пашинян відповів: «Я теж вважаю, що можливі незворотні втрати. Тому закликаю Сержа Саргсяна негайно прийняти всі наші умови».

«Я не можу приймати рішення. Я повинен підкорятися рішенням народу. Ви бачили, як вчора люди відреагували на заклик до діалогу. Вони сказали: пізно, пізно ... Народ також погодився обговорити умови відставки Сержа Саргсяна», — додав він.

«Я не говорю мовою ультиматумів, і нікому не раджу говорити зі мною мовою ультиматумів. Наші зборів були і будуть абсолютно мирними, і немає жодних правових підстав для застосування сили», — зазначив Пашинян.

Раніше прем'єр-міністр Вірменії Серж Саргсян виступив із заявою про внутрішньополітичну ситуацію в країні та закликав протестувальників до діалогу.

Як повідомлялося, протестувальники 20 квітня почали блокувати дороги в столиці країни. Лідер протесту, депутат парламенту Нікол Пашинян під час мітингу на площі Республіки в Єревані заявив про чотири вимоги протестувальників до влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна

Раніше повідомлялося, що під час протестів у Єревані затримали 59 людей. 17 квітня поліція заявила, що звільнила усіх затриманих.

17 квітня правляча Республіканська партія офіційно затвердила кандидатуру керівника партії, екс-президента Саргсяна на посаді прем’єр-міністра країни. 16 квітня його кандидатуру офіційно висунула парламентська фракція Республіканської партії.

Зранку 16 квітня протестувальники перекрили низку головних автодоріг у Єревані на знак протесту проти висунення екс-президента Вірменії Сержа Саргсяна на пост прем’єр-міністра. Також противники прем'єрства Саргсяна увірвалися до будівлі Громадського радіо. Правоохоронці застосували шумові гранати  і  сльозогінний газ проти учасників акцій протесту в Єревані.

16 квітня між протестувальниками та правоохоронцями сталися  сутички, унаслідок чого за медичною допомогою звернулися 46 постраждалих, шестеро з яких — поліцейські. Також під час сутичок у Єревані постраждав один з організаторів акцій протесту, депутат Пашинян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Протести у Вірменії: як екс-президент хоче стати прем'єром

Поділитись: