ENRU

Лідерка FEMEN про рішення суду щодо Діаш: Такого не було навіть за часів Януковича

F3e9dcfd757dd002d
Фото: hromadske/Богдан Хворостяний

Рух FEMEN висловлює обурення рішенням суду щодо їхньої представниці Анжеліни Діаш, якій було обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання після того, як вона напередодні влаштувала акцію протесту під час зустрічі президентів Білорусі та України в Києві.

Про це в коментарі Громадському після судового засідання заявила організаторка і лідерка українського жіночого руху FEMEN Ганна Гуцол.

«Ми обурені рішенням. В нас були аргументи на суді, що наш протест не є кримінальним злочином. Не зрозуміло чому ж запобіжні заходи. Це обурює тому, що ми сподівалися, що нас відпустять і ми будемо ходити на слідчі дії. Таке рішення означає, що вони вважать, що наш вчинок є кримінальним злочином», – сказала вона.

За її словами, подібне рішення про обмеження на свободу пересування було застосоване до представниць FEMEN вперше.

«Це наша перша заборона на виїзд. Насправді, в нас таких випадків не було навіть за часів Януковича. У нас зазвичай все було адміністративною відповідальністю. Ніколи не було такого обмеження, це ми вперше отримали в 2017 році таке обмеження на свободу пересування», – додала Гуцол.

Раніше за рішенням суду активістку FEMEN Діаш звільнили під особисте зобов’язання. Крім того, їй необхідно здати паспорти для виїзду за кордон і не відлучатися без дозволу слідчого з міста проживання. Сама ж дівчина заявила, що винною себе не вважає.

Нагадаємо, на церемонії підписання офіційних документів між Україною і Білоруссю президентами Петром Порошенком та Олександром Лукашенком, активістка FEMEN оголила груди, скандуючи при цьому гасло «Живе Білорусь». 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram