Лікар назвав головні правила для убезпечення від грипу та коронавірусу

Заступник директора клініки «Оберіг», екс-заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський в студії hromadske, Київ, 19 лютого 2020 року
Заступник директора клініки «Оберіг», екс-заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський в студії hromadske, Київ, 19 лютого 2020 рокуhromadske

Основні правила для убезпечення себе та оточуючих від вірусу грипу на коронавірусу всім відомі, але далеко не всі їх виконують, заявив заступник директора клініки «Оберіг», екс—заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

Про це лікар заявив в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

«Ми не помічаємо, як часто в побуті торкаємося обличчя. Ви не усвідомлюєте це. Ми звикли боятися людей, які там чхають, кашляють. Насправді людина, яка чхає і кашляє, взялася тут, потім ви візьметесь за ту саму ручку — брудні руки є дуже вагомим чинником передачі і грипу, і коронавірусу», — розповів він.

Екс-заступник міністра наголосив, що пацієнту треба постійно говорити, що необхідно часто мити руки, а також захищати очі, рот і ніс.

«Це місця, через які той і той вірус передаються. Це всі знають, але про це треба говорити. У США от кажуть, що вже 5 тисяч загиблих від грипу — це власне немиті руки»», — сказав він.

Лінчевський додав, що на рівні суспільства головне правило: захворів — сиди вдома.

«Я хотів би зустрітися і проговорити 1, 10, сто разів про дитину, у якої сопельки і яку ми відводимо у дитячий садочок. У дитини сопельки, вона заражає ще 3-4 дітей, вони приносять цю інфекцію своїм батькам, батьки своїм батькам, і хтось із супутніми захворюваннями із літніх людей гине від цього», — наголосив він.

Лікар зазначив, що це елементарні речі, але їх у суспільстві не дотримуються.

«Оці сопельки, оце безкультур’я наше, свинство — мені ж треба на роботу, мені ж важливіше, ніж всім вам, тому я свою дитину обов’язково відвезу в садочок, бо це ж лише соплі, вчора температурка була, бо мені на роботу, мені важливо», — пояснив Лінчевський.

Щодо паніки через повернення українців з Китаю екс-заступник глави МОЗ заявив, що «краща зброя проти страху — знання». Він порадив довіряти лише перевіреним джерелам інформації, зокрема Всесвітній організації охорони здоров’я.

«І зовсім для всіх-всіх — сприймати людей рівними, не дискримінувати, не сприймати карантин як форму дискримінації і не сприймати пацієнта як біологічну зброю», — резюмував лікар.

Нагадаємо, Тернопільська облрада вимагає від президента і прем’єра не селити в регіоні евакуйованих з Китаю.

Депутати вважають, що санаторій «Медобори», в якому нібито можуть розмістити людей, не підходить для таких цілей.

Раніше місцеві жителі вже влаштували біля санаторію акцію протесту.

Нагадаємо, літак авіакомпанії SkyUp вночі 19 лютого вилетів з аеропорту «Бориспіль» о 2:50 для евакуації українців та іноземців з Уханя. Повернення літака очікують у четвер, 20 лютого, о 8 годині ранку.