Депутати Тернопільської облради ухвалили звернення до президента Володимира Зеленського та прем’єра Олексія Гончарука з вимогою не розміщувати в регіоні українців та іноземців, яких евакуюють з китайського Уханя.

Про це hromadske повідомив перший заступник голови облради Василь Деревляний

Він заявив, що упродовж цього часу уряд і МОЗ мали підготувати «відповідні придатні для лікування цих людей приміщення».

«Вони цього не зробили, до них всі інші питання, не до нас. Ми просто сказали своє слово, що людей просто кидати будь-де в непристосовані приміщення не можна», — сказав він.

Заступник голови облради зазначив, що не вважає дискримінацією вимогу не розміщувати евакуйованих з Уханя на Тернопільщині.

«А ви поцікавилися, звідки там люди (яких евакуюють з Уханя — ред.), з яких областей, чи це не має значення? Я знаю, що там людей з Тернопільської області немає — є з інших областей і там половина іноземців», — сказав він.

Як повідомляється на сайті облради, під час засідання Деревляний заявив, що «рішення нинішньої влади поселити евакуйованих у густо населених районах є геноцидом українського народу».

«Володимир Богайчук, начальник управління охорони ОДА, заявив, що є чітка позиція щодо неможливості прийняти в області борт з Китаю, а також наголосив на необхідності виділення коштів на створення умов для надання медичних послуг інфікованим хворим», — йдеться у повідомленні облради.

Зазначимо, що з Китаю евакуюють громадян України та іноземців, які не мають симптомів хвороби, натомість хворих людей з провінції Хубей не евакуйовуватимуть.

Як повідомляє «Укрінформ», у зверненні облради йдеться, що в регіоні відсутня база, яка зможе прийняти евакуйованих з Уханя, й на Тернопільщині навіть немає обласної інфекційної лікарні. Депутати вважають, що санаторій «Медобори», в якому нібито можуть розмістити людей, не підходить для таких цілей.

Раніше місцеві жителі вже влаштували біля санаторію акцію протесту.

Нагадаємо, літак авіакомпанії SkyUp вночі 19 лютого вилетів з аеропорту «Бориспіль» о 2:50 для евакуації українців та іноземців з Уханя. Повернення літака очікують у четвер, 20 лютого, о 8 годині ранку.

Увечері 18 лютого в Міністерстві охорони здоров’я України заявили, що поки не визначились, де перебуватимуть на обсервації люди, яких евакуюють з провінції Хубей. Очільниця МОЗ Зоряна Скалецька відмовилась сказати, куди саме повернеться літак із міркувань безпеки.

За останніми даними, кількість людей, які одужали після інфікування китайським коронавірусом, зросла до 14 642. Також відомо про 2 012 летальні випадки. Загальна кількість інфікованих збільшилась до 75 199 людей.

Поділитись: