Американський режисер Девід Лінч, архів
Американський режисер Девід Лінч отримав почесний «Оскар» за внесок в кінематограф.

Про це йдеться у повідомленні оргкомітету премії.

Церемонія нагородження відбулася 27 жовтня в Лос-Анджелесі. На ній Лінч був небагатослівний.

«У вас дуже цікавий смак», — сказав режисер, отримуючи нагороду.

Крім Лінча, почесний «Оскар» вручили італійській режисерці Ліні Вертмюллер, яка в 1977 році стала першою з п'яти жінок в історії, яких висували на «Оскар» у номінації «Найкращий режисер». Також почесні нагороди вручилиакторові Уесу Стьюді та акторці Джині Девіс.

Нагадаємо, американського режисера Девіда Лінча тричі номінували на «Оскар» у 1981, 1987 і 2002 роках за кращу режисуру з фільмами «Людина-слон», «Синій оксамит», «Малхолленд драйв». Стрічку «Людина-слон» також номінували в категорії «Кращий адаптований сценарій». Режисер є лауреатом премії «Золота пальмова гілка» в 1990 році, призу за режисуру Каннського кінофестивалю (2001), а також «Золотого лева» за внесок у світовий кінематограф (2006).

Фільми Лінча вирізняються елементами сюрреалізму, атмосферою жаху і марень, дивними і відразливими образами та оригінальною музикою. 

У 2018-му до Оксфордського словника додали 350 нових слів, серед яких є нові терміни, що позначають особливий стиль відомих кінорежисерів. Серед них є «Lynchian» — на честь Девіда Лінча. Він означає «такий, який однаково поєднує банальне і химерне».

У листопаді 2017 року Девід Лінч приїхав до Києва на відкриття українського представництва всесвітнього благодійного фонду David Lynch Foundation. Режисер у Києві розповів про трансцендентальну медитацію.

У травні 2017 року Девід Лінч заявив, що планує піти з кіно після виходу третього сезону «Твін Пікс». 

Поділитись: