Лінія затишшя. Від Ізюма до Дебальцевого
Дебальцеве сьогодні – одна з "гарячих" точок на мапі України. З 9 грудня тут триває режим тиші, однак бойовики час від часу обстрілюють місто, тож українські військові постійно напоготові. На блокпості "Батя" у Донецькій області, звідки вже видно позиції противника, кажуть, що звикли до такої "тиші", хоча і прагнуть, щоб нарешті наступив мир і вони повернулись до своїх сімей.
"Україну не поставити на коліна, і це кажу вам я, вірменин з українським паспортом" – сміється відомий лікар-волонтер Армен Нікогосян, який з травня їздить на схід України, як до себе додому. І дивується: як можна не їздити туди, до хлопців, коли вони чекають? Його легендарний реанімобіль впізнають на всіх блокпостах. Та однаково добре його знають і на блокпостах бойовиків, через які йому постійно доводиться їздити. Кілька разів вони намагалися змусити його зняти його жовто-блакитну кепку, з якою Армен не розлучається, та марно. Дорогою він розказав про те, як працював у Росії, про що говорив із сепаратистами та чому він відмовляється носити каску та бронежилет.
Місяць тому журналісти Громадського проїхалися вздовж лінії фронту від Щастя до Станиці Луганської. Тож, тепер друга серія "Лінія затішшя. Від Ізюма до Дебальцева" – про війну очима легендарного хірурга Армена, про бомбосховище сепаратистів, вщент зруйнованій будинок культури в Дебальцевому та "тишу", що є дуже умовною.
\ Кіра Толстякова, Олександр Назаров
- Поділитися: