Рятувальники та місцеві жителі намагаються ліквідувати пожежу в лісі в Новоайдарському районі Луганської області, 7 липня 2020 року
Фото:

Іван Бухтіяров/hromadske

У Новоайдарському районі Луганської області 6 липня спалахнула лісова пожежа, яка триває й досі. Рятувальники повідомляють про загиблих і постраждалих від вогню. hromadske зібрало все, що відомо на цей час.

Чому спалахнула пожежа?

Оновлено: станом на 8:00 8 липня на території Новоайдарського району спостерігаються окремі осередки горіння лісових масивів поблизу сіл Смолянинове, Капітанове та Воронове, передають рятувальники.

Як повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій, займання сталося ще 6 липня на території двох лісництв Новоайдарського району Луганщини — Боровського та Охтирського.

До ранку 7 липня пожежу локалізували, втім пізніше внаслідок поривчастого вітру (швидкість до 25 м/с) та високої температури (38 градусів тепла) пожежа розповсюдилася.

Пізніше вогонь перекинувся на населені пункти — селища Вовче та Смолянинове, уточнюють у Луганській облдержадміністрації.

Також пожежу ліквідовують поблизу села Капітанове на території Капітанівського лісництва, верхова площа якої складає близько 40 га. До гасіння залучено понад 60 людей та 16 одиниць техніки.

Причини першої пожежі поки не називають. Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай в етері «Радіо НВ» заявив, що причиною займання може бути підпал.

Скільки людей постраждали?

Оновлено: станом на 11:30 повідомляють про п'ятьох загиблих, але остаточна інформація ще уточнюватиметься. За даними голови Луганської військово-цивільної адміністрації Сергія Гайдая, наразі в лікарні перебувають 22 людини. За даними Офісу омбудсмена, у лікарні Новоайдарського району 25 людини, з них 16 дітей.

Як повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій, внаслідок пожежі загинули 5 людей. Міністерств внутрішніх справ, утім, говорить про попередньо шістьох загиблих.

За даними Офісу омбудсмена України, до Новоайдарської лікарні відправили 21 місцевого жителя: 15 дітей та 6 дорослих. Один дорослий перебуває у важкому стані з опіками.

За даними МВС, вогнем знищено близько 80 дачних будинків та 30 житлових будинків у селі Смолянинове.

Рятувальники та місцеві жителі постраждалих від пожежі селищ в Новоайдарському районі Луганської області, 7 липня 2020 року
Фото:

ДСНС

Рятувальники та місцеві жителі постраждалих від пожежі селищ в Новоайдарському районі Луганської області, 7 липня 2020 року
Фото:

ДСНС

Як реагує влада?

Президент Володимир Зеленський провів термінову нараду щодо ліквідації лісової пожежі на території Новоайдарського району Луганської області. У нараді взяли участь міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, керівник Офісу президента Андрій Єрмак та його заступник Кирило Тимошенко, а також голова ДСНС Микола Чечоткін.

На місці події наразі працюють понад три сотні пожежників та понад 70 одиниць техніки, зазначають у ДСНС. Для ліквідації пожежі також залучили техніку й рятувальників із Харківської, Донецької, Дніпропетровської та Полтавської областей.

Також долучилися й сили МВС — поліцейські та Національна гвардія, зазначив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Понад 1000 рятувальників, поліцейських та гвардійців Луганщини та приданих сил із Харківської, Донецької, Дніпропетровської та Полтавської областей залучені до гасіння пожежі. Щойно з Краматорська вилетіло два пожежні літаки АН-32П ДСНС України», — заявив очільник МВС.

Депутатка Сєвєродонецької міської ради Олена Нижельська повідомила, що для постраждалих унаслідок пожеж організували збіг допомоги.

«Органи влади, багато небайдужих людей, громадські організації намагаються допомогти і збирають допомогу грошима, продуктами харчування, водою, медикаментами, пропонують житло постраждалим», — зазначила вона.

Благодійна організація «Восток SOS» уже відзвітувала про отримання близько 10 тисяч гривень на допомогу постраждалим унаслідок пожеж на Луганщині. Волонтери збирають питну бутильовану воду, продукти харчування, одноразовий посуд і засоби гігієни.

Рятувальники та місцеві жителі постраждалих від пожежі селищ в Новоайдарському районі Луганської області, 7 липня 2020 року
Фото:

ДСНС

Поділитись: