Лубінець відреагував на затримання депортованого в рф підлітка, який намагався повернутися до України

Особова картка підлітка, якого депортували до рф
Особова картка підлітка, якого депортували до рфДмитро Лубінець

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на заяву російської омбудсменки про затримання російськими силовиками на кордоні з Білоруссю депортованого з Маріуполя в рф підлітка. Він каже, що хлопець самостійно намагався повернутися до України.

«Ця історія — чергове публічне зізнання у скоєних воєнних злочинах, викраденні українських дітей! Упевнений, що за це неодмінно буде справедливе покарання! Ми працюємо для цього, і стосовно вищезазначеного факту й подібних випадків будемо звертатися до компетентних органів!»написав Лубінець у Telegram.

Так, на пресконференції, де була присутня львова-бєлова, російські пропагандисти поставили їй запитання про хлопця, якого звати Богдан Єрмохін. За їхньою версією, підлітка нібито «за допомогою маніпуляцій та погроз намагалися виманити назад на територію України».

російська омбудсменка сказала, що «шляхом обману» хлопця вивезли, його «зловили на кордоні з Білоруссю, в останній момент встигли із силовими структурами на кордоні зупинити».

Лубінець розповів, що йдеться про громадянина України, 17-річного Богдана Єрмохіна. російські окупанти спочатку вивезли його з Маріуполя в Донецьк, а потім до росії у прийомну сім'ю — хоча хлопець має в Україні сестру.

«Варто зауважити, що цей юнак має громадянство України. А тому примусове переміщення його на територію країни-агресора — не "порятунок", як зауважує львова-бєлова, а злочин», — зазначив він.

Український омбудсмен додав, що хлопець намагався самостійно повернутися на Батьківщину, він фактично доїхав до Білорусі.

«Однак для того, щоб українські діти не мали змоги повернутися додому, в росії залучають спецслужби. Богдана затримали та повернули назад до рф», — йдеться у його повідомленні.

Нагадаємо, що Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт російської уповноваженої у справах дітей марії львової-бєлової. Вона підозрюється у причетності до депортації українських дітей, згідно зі статтями Римського статуту.

Депортовані українські діти

Національне інформаційне бюро при Міністерстві реінтеграції України 28 березня повідомило, що наразі незаконно депортованими вважаються 19 514 українських дітей.

Міністерство закликає: якщо вам стало відомо про незаконну депортацію дитини, повідомте про це на цілодобову гарячу лінію Національного інформаційного бюро — 16-48 та (044) 287-81-65 — або за допомогою чат-ботів у Telegram і Viber.

Також у разі депортації дитини можна заповнити онлайн-форму заяви «Повідомити про зникнення/депортацію/примусове переміщення дитини» на сайті «Діти війни».