Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що у Службі безпеки України приховували матеріали допитів, які могли розширити коло причетних до вбивства активістки, радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк.

Про це повідомляє «Цензор.net».

«Ми планували закінчити слідство не пізніше минулої п'ятниці, і вручити Мангеру матеріали для ознайомлення. Але з'явилася нова людина, який імовірно дасть нові свідчення, які ймовірно розширять число учасників змови», — заявив Луценко.

За словами генпрокурора, ГПУ очікує свідоцтва від СБУ вже тиждень.

«Буквально вчора стало зрозуміло, що аналогічні свідчення, які ми чекаємо від свідка, вже є у СБУ, а в справі не знаходилися. Допит був прихований. Про це я сьогодні отримав рапорт. У показаннях свідка з посиланням на іншу людину сказано, що покарати Катю прийняли рішення на зустрічі, де крім Мангера, були і інші люди», — підкреслив генпрокурор.

Своєю чергою, у СБУ заявили, що не приховували ніяких матеріалів, в тому числі матеріалів допиту свідка.

«Допит свідка, який показав, що, за словами іншої особи, йому відомо про те, що варіанти незаконного, в тому числі насильницького впливу на Катерину Гандзюк, обговорювалися в Херсоні в липні 2018 року за участю декількох осіб, відбувся 5 березня 2019 року. Слідчі та оперативні співробітники СБУ відразу почали перевірку цих та інших важливих обставин, про які також повідомив свідок», — йдеться в повідомленні пресцентру СБУ.

Так, у відомстві стверджують, що вищевказаний протокол допиту свідка залучений до матеріалів кримінального провадження за підозрою голови Херсонської облради Владислава Мангера і Олексія Левіна.

«У той же час, копія зазначеного протоколу допиту свідка долучена до матеріалів кримінального провадження за обвинуваченням Торбіна С. і інших осіб (всього 5) в скоєнні нападу на Катерину Гандзюк — том 24 аркуші справи 1-8», — зазначили у СБУ.

Крім того, у спецслужбі наголосили, що з матеріалами вказаного кримінального провадження, в тому числі і з копією зазначеного протоколу допиту свідка ознайомилася сторона захисту.

Згідно з інформацією, матеріали кримінального провадження за обвинуваченням Торбіна і інших із супровідним листом від 20 травня 2019 року СБУ направила в Генпрокуратуру для підтримання державного обвинувачення.

Також, за інформацією Служби безпеки, копія зазначеного протоколу допиту долучена до матеріалів кримінального провадження за обвинуваченням екс-помічника народного депутата Ігоря Павловського , які також спрямовані в ГПУ.

«Таким чином твердження генерального прокурора України, поширене в мережі Інтернет, є помилковим. Служба безпеки України під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України продовжує вживати всіх можливих і необхідних заходів з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування обставин нападу на Катерину Гандзюк», — резюмували в СБУ.

Раніше повідомлялось, що підозрюваного у вбивстві Гандзюк Олексія Левіна затримали за кордоном і відпустили.

6 серпня генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що у справі про вбивство Гандзюк є свідок, чиї свідчення можуть дати просування по інших фігурантах.

Також повідомлялось, що ГПУ уклала угоду з підозрюваним у організації вбивства Гандзюк Ігорем Павловським та направила до суду обвинувальний акт. Його більше не вважають ймовірним організатором.

Нагадаємо 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні. Активісти та знайомі повідомили, що вона померла від розриву тромбу.

6 червня 2019-го Покровський райсуд Дніпропетровської області ухвалив вирок обвинуваченим у нападі на Катерину Гандзюк. Організатора нападу Сергія Торбіна засудили до 6,5 позбавлення волі, а безпосереднього нападника Микиту Грабчука — до 6 років в'язниці. Причетних до нападу Володимира Васяновича, В’ячеслава Вишневського засудили на 4 роки ув’язнення, а Віктора Горбунова на 3 роки.

Голова Херсонської облради Владислав Мангер є підозрюваним у замовленні нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк. Сам він заперечує причетність до цієї справи. 24 травня 2019-го Мангеру, якому змінили підозру із «замовлення вбивства» активістки Катерини Ганзюк на «замовлення нападу», заявив, що пройшов перевірку на поліграфі.

24 липня 2019-го журналісти «Слідство.Інфо» розповіли, що ГПУ зупинила досудове розслідування щодо підозрюваних в організації нападу на Катерину Гандзюк — Владислава Мангера та Олексія Левіна. Адвокати Мангера хочуть оскаржити це рішення, а сторона потерпілих вважає, що підозрювані можуть назавжди уникнути відповідальності.

Поділитись: