Голова Херсонської облради Владислав Мангер, якому змінили підозру із «замовлення вбивства» активістки Катерини Ганзюк на «замовлення нападу», заявив, що пройшов перевірку на поліграфі.

Про це він повідомив у Facebook.

«Отже, поліграф (він же детектор брехні) пройдено. Відповіді на найболючіші питання, що цікавлять громадськість, надано», — зазначив Мангер.

За його словами, процедура тривала більше 4 годин і відповідати можна було тільки «так» або «ні». На документах, які він опублікував, можна побачити печатку «приватного підприємства херсонської детекції брехні «Аріадна».

Мангер стверджує, що не знав про планування нападу на Гандзюк і не брав жодної участі у ньому. Також він каже, що не знає, де перебуває замовник злочину.

«Поліграф показав: ці та інші відповіді — правдиві... Таким чином, для всіх, хто сумнівався, а також для тих, хто сподівався, що звинувативши мене в цьому злочині, вдасться сховатися самому, настав момент розчарування», — написав Мангер

Варто зазначити, що заперечувальні відповіді на запитання типу «Вам відомо хто замовив напад на Катерину Гандзюк?» та «Вам відомо, що послугувало метою нападу на Гандзюк?» поліграф ідентифікував як невизначену інформацію». Мангер пояснює це тим, що йому відома ця інформація із судових засідань.

​Він також додав, що поліграф засвідчив правдивість його слів про генерала СБУ Данила Доценка, якого Мангер звинувачує в організації нападу на Ганзюк. Зокрема, за словами Мангера, поліграф зафіксував правдивість його відповідей на запитання неприязні висловлювання Доценка на адресу нардепа Юлії Тимошенко, про створення Доценком кримінальних угруповань на території Херсонської області та про відносини між Доценком і Гандзюк.

​«Слідство має можливість просунутися вперед, адже мої слова про Данила Доценка, так легковажно відкинуті представниками СБУ, виявилися правдивими. Сподіваюся, що Данило Ігорович теж зможе підтвердити правдивість своїх слів на детекторі брехні. Але, зрозуміло, не на тому, що підпорядкований СБУ», — написав Мангер.

Мангер нагадав, що вимагав проведення тестування на поліграфі ще раніше, однак, за його словами, представники СБУ зірвали його проведення, тому він звернувся до приватної фірми. Він стверджує, що опитування провели за питаннями, які склав слідчий СБУ для тестування, яке було скасовано.

Раніше повідомлялось, що ГПУ направила до суду обвинувальний акт стосовно п’яти людей, яких обвинувачують у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень Гандзюк, що спричинили її смерть.

23 квітня стало відомо, що підозрюваному в організації вбивства Катерини Гандзюк — Сергію Торбіну та чотирьом іншим ймовірним виконавцям убивства активістки «пом’якшили» підозру: тепер їх звинувачують в умисному нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, а не у «вбивстві». У ГПУ пояснили, що зробили це, бо фігуранти справи пішли на угоду зі слідством.

17 квітня стало відомо, що прокуратура змінила підозру ще одному фігуранту справи Гандзюк — екс-помічнику нардепа Ігорю Павловському. Замість організації вбивства його звинуватили у замовчуванні (частина 1 статті 396 Кримінального кодексу). Ця стаття також передбачає «пом’якшення» покарання.

Крім того, кримінальну статтю пом'якшили ймовірному замовнику нападу на Гандзюк Владиславу Мангеру, очільнику Херсонської облради.

Нагадаємо:

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні.

Херсонську активістку, а також радницю міського голови Катерину Гандзюк 31 липня облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні. Активісти та знайомі повідомили, що вона померла від розриву тромбу.

Поділитись: