Луганська теплоелектростанція, яка належить компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова, перейшла на роботу одним енергоблоком для того, аби економити споживання газу.

Як повідомляє прес-служба «ДТЕК», таке рішення має скоротити витрати компанії на газ, який наразі ТЕС вимушена використовувати замість вугілля, постачання якого заблокувала Росія.

«Незважаючи на роботу в режимі одного блоку станція, як і раніше, продовжить нести навантаження в 140 МВт. Стабільність енергопостачання регіону збережеться», — повідомили у «ДТЕК», додавши, що від роботи електростанції залежить стабільне енергопостачання для близько 1 мільйона мешканців підконтрольної частини Луганської області.

«Ми повідомили НЕК Укренерго, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та Луганську обласну державну адміністрацію про перехід станції на одноблочний режим роботи», — зазначили у компанії.

У «ДТЕК» також закликали відновити постачання вугілля до електростанції шляхом будівництва залізниці. Наразі ж єдиним способом постачання вугілля на Луганську ТЕС є його завезення з території Росії — залізничне сполучення територією України неможливе, адже воно пролягає непідконтрольною уряду частиною Луганської області.

Нагадаємо, що 29 липня Луганська ТЕС перейшла на використання газу замість вугілля при виробництві електроенергії. Причиною цього стало блокування постачання антрациту на ТЕС з території Росії.

Тоді в уряді запропонували зобов’язати Нафтогаз продавати газ Луганській ТЕС за зниженою ціною, щоб забезпечити її стабільну роботу. Однак згодом це рішення розкритикували та скасували.

Нагадаємо, що проблеми з постачанням вугілля на Луганську ТЕС востаннє виникали наприкінці 2018 року. Так, 6 листопада Луганська ТЕС повідомила про перехід на використання газу через блокування Росією постачання вугілля. Від роботи станції залежить постачання електроенергії на півночі Луганської області.

Поділитись: