Кабінет міністрів України планує покласти на Нафтогаз зобов’язання продавати газ Луганській ТЕС, яка належить «ДТЕК» Ріната Ахметова, за вдвічі нижчою, ніж ринкова, ціною.

Про це йшлося під час засідання уряду 14 серпня.

Зазначається, що відповідне рішення уряд аргументує тим, що через блокаду постачання вугілля до Луганської ТЕС з території Росії, електростанція перейшла на виробництво електрики з газу. Як наслідок, вартість виробленої нею електроенергії зросла.

Тому в уряді вирішили ухвалити рішення, яким знизять ціну газу для Луганської ТЕС, щоб зменшити її збиток від виробництва електрики із газу.

Нагадаємо, що 29 липня Луганська ТЕС перейшла на використання газу замість вугілля при виробництві електроенергії. Причиною цього стало блокування постачання антрациту на ТЕС з території Росії.

Раніше повідомлялось, що через брак вугілля Луганська ТЕС може зупинити свою роботу.

26 липня стало відомо, що через російські торговельні санкції Луганська ТЕС може залишитися без вугілля, необхідного для виробництва електроенергії.

Нагадаємо, що проблеми з постачанням вугілля на Луганську ТЕС востаннє виникали наприкінці 2018 року. Так, 6 листопада Луганська ТЕС повідомила про перехід на використання газу через блокування Росією постачання вугілля. Від роботи станції залежить постачання електроенергії на півночі Луганської області.

Раніше директор підприємства ДТЕК Луганська ТЕС Станіслав Валантір повідомив в інтерв'ю Громадському, що запас вугілля на ТЕС складає лише 4 тисячі тонн. Цього мало вистачити до 6 листопада.

Поділитись: