Луганські сепаратисти заблокували роботу голландських слідчих (огляд преси)
«У найближчі декілька днів проект об’єднаної Європи, який здійснюється останні 60 років, може радикально змінитись. Але якими будуть ці трансформації – ми не знаємо», - пише у The New York Times економічний оглядач Нейл Ірвін. «Це не 2010-й рік. Європейські банки, уряди та фінансові ринки мали час для розробки ймовірних сценаріїв виходу Греції з єврозони. Може бути також половинчасте рішення, це коли Греція наполовину виходить із євро. Можна уявити ситуацію, коли Греція зберігає валюту, але на таких жорстких та постійних умовах контролю за капіталом, що грецьке євро стає фактично іншою валютою, ніж та, яка перебуває в обігу у Парижі чи Римі». Ірвін вважає, що у геополітичному плані вихід Греції з єврозони штовхне її на зближення з ворожою Росією. Може статись прецедент, коли і євро, і ЄС насправді є значно слабшими, ніж це намагаються показати світові європейські лідери».
«Лідери проросійських сепаратистів у Луганській області України заблокували роботу голландських правоохоронців, які розслідують причини падіння малазійського лайнера, повідомила у суботу Генеральна прокуратура Нідерландів. Перепони з боку сепаратистів змусили слідчих із Національної поліції Нідерландів та Міністерства оборони скоротити свою роботу у полях без проведення розслідування роботи мобільних веж та мобільних мереж у регіоні, сказали у прокуратурі», - пише The New York Times. «З наближенням першої річниці трагедії, представники голландської влади висловлюють зростаюче занепокоєння відсутністю прогресу у визначені точної причини та винуватців. І це, схоже, є ознакою зростаючого політичного тиску, у тому числі з боку родичів жертв».
«Головний радник Девіда Кемерона з питань імміграції запропонував встановити «вхідну плату» у сумі 3 мільйонів фунтів для російських олігархів та інших багатих іноземців, які хочуть залишитись у Британії», - пише The Sunday Times. В інтерв’ю газеті голова дорадчого комітету з питань імміграції сер Девід Меткаф сказав, що продаж щороку за скороченою процедурою 100 швидких «інвесторських віз» дав би у казну 3 мільярди фунтів за 10 років. Меткаф назвав «безумством» нинішню систему, коли багаті іноземці отримують «інвесторські візи» для проживання у Британії, вклавши щонайменше 2 мільйони фунтів у держоблігації. За такої схеми іноземці отримують прибуток від своїх інвестицій, а уряд немає прямої вигоди. Минулого року 1018 багатих іноземців отримали інвесторські візи. Майже половина були китайці, а 19% - росіяни.
Новая газета публікує спеціальний репортаж із невизнаного світом Придністров’я. У інтерв’ю виданню місцевий депутат заявляє, що Росія тепер йде придністровським шляхом. «У вас тепер ренесанс радянської ідеології, а у нас навіть не було її згасання… У вас відроджується патріотизм, який у нас і не вмирав» - заявив депутат так званої Верховної ради ПМР Олег Васілатій.
- Поділитися: