Лукашенко дозволив українцям збирати ягоди на території Білорусі. Влада України попереджає, що це — провокація
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко в односторонньому порядку дозволив українцям з прикордонних районів збирати на білоруській території гриби та ягоди. Влада Рівненщини попереджає, що це — провокація.
20 червня Державний прикордонний комітет Білорусі повідомив, що Лукашенко дозволив жителям українського прикордоння з 1 липня збирати дикороси за сезонними, тимчасовими спрощеними перепустками на білоруську територію до ландшафтного заказника «Ольманські болота».
Такі перепустки видаються щороку, але цього року Білорусь видає їх за власним рішенням — Україна про це не просила.
У прикордонному комітеті Білорусі заявили, що рішення ухвалили «з огляду на усталену практику та пряму залежність рівня життя багатьох жителів прикордонних регіонів сусідньої країни від заготівлі та подальшої реалізації дикоросів».
З 1 липня громадянам України, які йдуть пішки чи їдуть велосипедами, дозволятимуть перетнути кордон у трьох місцях спрощеного пропуску: «Мутвіца», «Хінічів», «Селище» на напрямках українських сіл Дроздинь, Березове та Познань відповідно.
Для перетину потрібні паспорт, довідка із сільського виконкому, пропуск на право перебування у прикордонній смузі, виданий Білоруссю, квитанція про сплату мита за відвідування заказника «Ольманські болота» тощо.
Очільник Рівненської ОВА Віталій Коваль заявив, що таке рішення є провокацією.
«Прохання всіх до цього свідомо поставитися і не перетинати державний кордон у зв'язку з тим, що з української сторони він закритий. Збираймо ягоди у наших рідних лісах. Чіткі зони за рішенням ради оборони області вже доведені до вас. Лише у деяких громадах це заборонено. В інших лісах Рівненщини збір ягід дозволений», — сказав Коваль.
Участь Білорусі у війні
Хоча регулярні збройні сили цієї країни не беруть участь у повномасштабному вторгненні в Україну, російські війська використовували Білорусь як майданчик для наступу на Київщину та Житомирщину. Також рф використовує білоруську інфраструктуру для перекидання своїх військ, розміщення авіації, ракетних установок та лікування військових.
За підрахунками моніторингової групи «Беларускі Гаюн», з Білорусі по Україні з лютого до травня запустили понад 630 ракет.
- Поділитися: