Лукашенко кличе українських медиків до себе, бо в Україні «про***ли» медицину. Кулеба вже звинуватив його в брехні

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що в Україні «про***ли» медицину, а людей не мають чим лікувати. Українських медиків, каже, готовий влаштувати на роботу в себе. Водночас в українському МЗС Лукашенка вже звинуватили в брехні.

Про Україну Лукашенко вкотре згадав, виступаючи перед медиками в Могильові. Він заявив, що «нікуди не втече з країни», бо йому шкода, «що буде після цього».

«Ось це все, вибачте, буде про***но і буде як в Україні. Якщо коробочку відкрив і там щось є, лікувати будуть. Тому що ні ліків, нічого немає. І лікарі зараз почали звільнятися», — сказав самопроголошений президент.

Українських лікарів, які нібито звільняються, він вирішив покликати на роботу в Білорусь.

«Нехай до нас їдуть, не треба їх виганяти. Якщо потрібно. Ну якщо хтось у Польщу хоче, відпустимо в Польщу, нехай їдуть. А ми візьмемо українців», — сказав Лукашенко.

На такі заяви у Twitter відреагував міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він звинуватив самопроголошеного президента у брехні й наголосив, що результатом таких дій буде лише падіння підтримки серед українців.

«Рік тому до Лукашенка позитивно ставилися 66% українців, негативно — лише 15%. Нині, зокрема завдяки таким заявам, понад 48% негативно, лише 38% позитивно», — наголосив Кулеба.

Країна, яка не визнає пандемії

Зазначимо, що такі заяви Лукашенка про українську медицину виглядають дещо дивними на тлі того, що через офіційну політику Мінська не визнавати небезпеки коронавірусу на початку пандемії білоруські лікарі залишилися сам на сам із проблемою.

Лукашенко в березні, коли пандемія набирала обертів, називав коронавірус «психозом». До того моменту всі країни, з якими межує Білорусь, уже закрили свої кордони. Лукашенко ж був непохитний і радив «труїти вірус горілкою та сауною», а також «частіше дихати димом від багаття».

Згодом місцеві ЗМІ почали регулярно повідомляти про смерті лікарів від коронавірусу, які часто оформляли офіційно як «смерть від пневмонії або грипу».

Під час другої хвилі восени влада повністю проблему не заперечувала, але система охорони здоров’я в Білорусі часто не справляється.

До того ж у країні тривають протести й медикам доводиться справлятися ще й із напливом жертв силовиків.