У Білорусі з вчорашнього дня, 9 серпня, інтернет працював зі збоями. Користувачі не могли потрапити на сайти медіа, зокрема опозиційних, та на сайти держустанов. Проблеми з інтернетом продовжилися і 10 серпня. Президент Олександр Лукашенко запевняє, що інтернет вимикають з-за кордону, а не влада.

Слова Лукашенка передає «Белта».

«Хтось не може заспокоїтися, закликає виходити на вулиці. Навіть з-за кордону вимикають інтернет, щоб викликати невдоволення у населення. Наші фахівці зараз розбираються, звідки йде блокування. Якщо інтернет погано працює, це не наша ініціатива, це з-за кордону», — заявив білоруський президент.

У телекомунікаційній компанії «Белтелеком» кажуть, що з 8 серпня зростає іноземний трафік, а на сайти держустанов та на інші ресурси здійснюють кібератаки. Це призводить до перевантаження каналів та труднощів із доступом до інтернету.

«Белтелеком» обіцяє до кінця 10 серпня відновити нормальний доступ до інтернету.

У коментарі виданню «Медіазона» засновник Red Shield VPN Владислав Здольніков розповів, що кібератака справді могла завантажити канали «Белтелекому», через що люди відчувають погіршення зв'язку. Але експерт не розуміє, у кого може бути бажання атакувати держресурси:

«Ми розуміємо контекст — у влади є мотивація вимкнути інтернет, а атакувати держсайти мотивації ні в кого немає».

Що треба знати про вибори в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Після завершення голосування в країні оприлюднили результати державного екзит-полу. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували 79,7% виборців.

За попередніми результатами виборів, Лукашенко здобув 80,23%, а в опозиційної кандидатки Світлани Тіхановської — 9,90%. Тіхановська не визнає офіційних результатів виборів президента, тому буде їх оскаржувати, а також заявляє про готовність до довготривалих протестів у країні.

Незгодні з результатами люди вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. ЗМІ повідомляли про насилля з боку правоохоронців та щонайменше кілька десятків постраждалих учасників. Правозахисники повідомляють про загибель одного протестувальника, а в Міністерстві внутрішніх справ це спростовують. Офіційно повідомили про затримання 3 тисяч людей та поранення приблизно 50 протестувальників.

Зранку 10 серпня Слідчий комітет повідомив про відкриття кримінальних справ через масові протести. Там кажуть, що протестувальники вчиняли насильство до правоохоронців, проте про дії самих правоохоронців не згадують.

Про події після закриття дільниць у Білорусі читайте в нашому онлайні.

Поділитись: