У Мінську внаслідок черепно-мозкової травми загинув один з учасників протестів 9 серпня. Міністерство внутрішніх справ заперечує і каже, що жертв немає.

Про це повідомляє правозахисна організація «Вясна».

Оновлено: «Белсат TV» повідомляє, що Євгеній Заїчкін, який вважався загиблим, живий. Журналістам вдалося з ним поспілкуватися. Він прийшов на протест разом із братом, на них напали силовики. Хлопець вирішив стати на коліна, але його побили дубинками, через що стався струс мозку. Його відвезли до лікарні, але згодом відпустили. Брата Заїчкіна затримали, але наразі неводом, що з ним.

За даними правозахисників, він загинув після наїзду на нього спецтранспорту. Медики на місці події не змогли його врятувати.

Також в організації повідомляють, що у лікарнях Мінську перебувають десятки поранених протестувальників.

Частина поранених у Мінську перебуває у двох відділеннях військового госпіталю та лікарні швидкої допомоги, кажуть правозахисники.

Оновлено: у Міністерстві внутрішніх справ інформацію про загиблого протестувальника заперечують, пише «Радио Свобода». Там кажуть, що жертв немає.

Загалом станом на 10:00 «Вясна» підрахувала щонайменше 213 затриманих учасників протестів 9 серпня. З них 110 людей затримали у Мінську: 40 біля виборчих дільниць та 70 під час протестів.

Офіційно влада повідомляла про десятки постраждалих правоохоронців, але не згадувала про поранення учасників протестів.

Ми намагаємося зв'язатися з Міністерством закордонних справ щодо інформації про можливе затримання українців.

Чому білоруси вийшли на протести?

По завершенні голосування 9 серпня в Білорусі оприлюднили результати державного екзит-полу на президентських виборах. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували 79,7% виборців.

Люди, незгодні з оголошеними результатами, вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. ЗМІ повідомляли про насилля з боку правоохоронців та щонайменше кількох постраждалих учасників.

На тлі протестів опозиційна кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тіхановська закликала правоохоронців та військових «пам’ятати про те, що вони частина народу».

А що там зараз?

Зранку 10 серпня Слідчий комітет повідомив про відкриття кримінальних справ через масові протести. Там кажуть, що протестувальники вчиняли насильство до правоохоронців, проте про дії самих правоохоронців не згадують. Також офіційно не повідомили про кількість затриманих і постраждалих протестувальників.

За попередніми результатами виборів перемагає Лукашенко — 80,23%, а у Тіхановської — 9,90%.

Про події після закриття дільниць у Білорусі читайте в нашому онлайні.

Поділитись: