Луценко спростовує участь ICU у закордонних операціях з «грошима Януковича»
Генеральний прокурор України Юрій Луценко спростовує участь групи ICU в транскордонних операціях із коштами організованого злочинного угруповання екс—президента Віктора Януковича.
Генеральний прокурор України Юрій Луценко спростовує участь групи ICU в транскордонних операціях із коштами організованого злочинного угруповання екс-президента Віктора Януковича.
Про це Луценко заявив під час доповіді на комітеті Ради з питань нацбезпеки та оборони.
«ICU нічого не оформляла з виведення коштів, вони виходили злочинним шляхом без будь-яких брокерів. Вони навіть нічого не оформляли по введенню коштів. Вони оформляли тільки покупку за кошти, розміщені на рахунку Ощадбанку та інших банків емітованих державою Україна цінних паперів, при цьому отримували встановлену законом маржу», — сказав він.
10 січня телеканал Al Jazeera оприлюднив рішення Краматорського районного суду Донецької області від 28 березня 2017 року, яке дозволило генеральному прокурору Юрієві Луценку минулої весни конфіскувати 1,5 мільярди доларів, які за даними слідства, з країни вивела команда екс-президента Віктора Януковича.
Водночас ідеться і про те, що вивести $ 1,5 млрд коштів Януковичу допомогла компанія ICU, яку очолювала екс-глава НБУ Гонтарева.
У 2014 році новопризначена голова Національного банку України Валерія Гонтарєва пішла з поста глави ради директорів групи Інвестиційний Капітал Україна (ICU) і продала свою частку групі.
Після продажу Гонтаревої частки в ICU основними партнерами групи залишилися Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко з частками 41,7%, а також Олександр Вальчишен і Володимир Демчишин, яким належить 6,5% і 9,9% відповідно.
Керуючий директор і співвласник інвестиційної компанії ICU Макар Пасенюк, якого називають фінансистом Петра Порошенка, спростовує, що його компанія коли-небудь керувала фінансами президента.
1,5 мільярда доларів оточення Віктора Януковича конфісковані в рамках вироку, винесеного соратнику олігарха Сергія Курченко — Аркадію Кашкіну. Гроші конфісковані з рахунків Ощадбанку і Приватбанку. Значна їх частина — це облігації внутрішньої держпозики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 500 слів про «гроші Януковича»
- Поділитися: