УКРАЇНА

Луценко: Суди винесли 30 вироків щодо учасників банди Януковича у справі щодо розкрадання коштів

17 січня, 2018 17:37
УКРАЇНА/Луценко: Суди винесли 30 вироків щодо учасників банди Януковича у справі щодо розкрадання коштів
Зберегти
Вигляд
Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що українські суди винесли 30 вироків щодо учасників організованого злочинного угруповання екс-президента України Віктора Януковича у схемі розкрадання коштів на загальну суму в 1,5 млрд доларів.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що українські суди винесли 30 вироків щодо учасників організованого злочинного угруповання екс-президента України Віктора Януковича у схемі розкрадання коштів на загальну суму в 1,5 млрд доларів.

Про це Луценко повідомив під час засідання комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони. На питання Громадського, він уточнив, що 30 вироків були винесені до березня 2017 року.

«Завдяки мозковому штурму всіх причетних до трирічної роботи ми визначилися з правильним напрямком, результатом чого стало 30 вироків українських судів, за якими засуджено 30 осіб-учасників злочинної схеми розкрадання, відмивання коштів загальною сумою 1,5 млрд доларів»,— каже Луценко.

«Від керівників маленьких підприємств, з яких починалася промивка (відмивання) коштів, до першого заступника міністра економіки. Всі вони засуджені і визнані членами організованого злочинного угруповання на чолі з Януковичем, які завдали збитків державі в розмірі 1,5 млрд доларів», — додав він.

Генпрокурор зауважив, що «цими вироками судів встановлено понад 500 суб'єктів господарювання української та іноземної юрисдикції, які брали участь в розкраданні і відмиванні коштів для ОЗУ Януковича». За словами генпрокурора, кошти відмивалися на території країн Азії, Кіпру, Латвії, а потім заводилися в українські банки.

Луценко також повідомив, що засекретив рішення суду про «гроші Януковича» через «загрозу життю» тим, хто співпрацює зі слідством. 

1,5 мільярда доларів оточення Віктора Януковича конфісковані в рамках вироку, винесеного соратнику олігарха Сергія Курченко — Аркадію Кашкіну.

Гроші конфісковані з рахунків Ощадбанку і Приватбанку. Значна їх частина — це облігації внутрішньої держпозики.

10 січня телеканал Al Jazeera оприлюднив рішення Краматорського районного суду Донецької області від 28 березня 2017 року, яке дозволило генеральному прокурору Юрієві Луценку минулої весни конфіскувати 1,5 мільярди доларів, які за даними слідства, з країни вивела команда екс-президента Віктора Януковича. 

Водночас ідеться і про те, що вивести $ 1,5 млрд коштів Януковичу допомогла компанія ICU, яку очолювала екс-глава НБУ Гонтарева. 

У 2014 році новопризначена голова Національного банку України Валерія Гонтарєва пішла з поста глави ради директорів групи Інвестиційний Капітал Україна (ICU) і продала свою частку групі. 

Після продажу Гонтаревої частки в ICU основними партнерами групи залишилися Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко з частками 41,7%, а також Олександр Вальчишен і Володимир Демчишин, яким належить 6,5% і 9,9% відповідно.

Керуючий директор і співвласник інвестиційної компанії ICU Макар Пасенюк, якого називають фінансистом Петра Порошенка, спростовує, що його компанія коли-небудь керувала фінансами президента. 

Луценко ж спростовує участь ICU у закордонних операціях з «грошима Януковича».

Пов`язані новини