Рішення Краматорського суду про конфіскацію 1,5 млрд доларів коштів оточення екс-президента Віктора Януковича засекретили через загрозу життю осіб, які уклали угоду зі слідством.

Рішення Краматорського суду про конфіскацію 1,5 млрд доларів коштів оточення екс-президента Віктора Януковича засекретили через загрозу життю осіб, які уклали угоду зі слідством.

Про це генпрокурор Юрій Луценко заявив під час доповіді на засіданні комітету Ради з питань нацбезпеки та оборони.

«Ми отримали інформацію про загрозу життю тих осіб, які співпрацюють із нами при укладанні угоди і наданні інформації про методи та складові злочинної організації Януковича. Давайте чесно скажемо, сьогодні ЗМІ уже на весь світ розголосили прізвище людини, яка уклала одну з угод. Як йому зараз живеться? Знаючи, що проти нього зараз біглі лідери…», — заявив він.

Також Луценко зазначив, що засекречення рішення необхідно, аби підозрювані у причетності до розкрадання коштів не уникали слідства, дізнавшись, що вони фігурують у справі.

«Ми засекретили рішення Краматорського суду, тому що одночасно в генпрокуратурі продовжується слідство по десяткам справ організованого злочинного угруповання Януковича по різних його економічних злочинах. Якщо нєкій Сидоренко, який співпрацював з Януковичем, буде знати, що саме його підприємство є в переліку — звичайно він буде оберігатися від прослуховування, переховування набагато більше. Я, як уповноважена на це особа, засекретив це рішення, щоб не допомагати учасникам злочинної схеми з 500 підприємств уникати слідств»,  — заявив Луценко.

1,5 мільярда доларів оточення Віктора Януковича конфісковані в рамках вироку, винесеного соратнику олігарха Сергія Курченко — Аркадію Кашкіну.

Гроші конфісковані з рахунків Ощадбанку і Приватбанку. Значна їх частина — це облігації внутрішньої держпозики.

10 січня телеканал Al Jazeera оприлюднив рішення Краматорського районного суду Донецької області від 28 березня 2017 року, яке дозволило генеральному прокурору Юрієві Луценку минулої весни конфіскувати 1,5 мільярди доларів, які за даними слідства, з країни вивела команда екс-президента Віктора Януковича. 

Водночас ідеться і про те, що вивести $ 1,5 млрд коштів Януковичу допомогла компанія ICU, яку очолювала екс-глава НБУ Гонтарева. 

У 2014 році новопризначена голова Національного банку України Валерія Гонтарєва пішла з поста глави ради директорів групи Інвестиційний Капітал Україна (ICU) і продала свою частку групі. 

Після продажу Гонтаревої частки в ICU основними партнерами групи залишилися Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко з частками 41,7%, а також Олександр Вальчишен і Володимир Демчишин, яким належить 6,5% і 9,9% відповідно.

Керуючий директор і співвласник інвестиційної компанії ICU Макар Пасенюк, якого називають фінансистом Петра Порошенка, спростовує, що його компанія коли-небудь керувала фінансами президента. 

Луценко ж спростовує участь ICU у закордонних операціях з «грошима Януковича».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile