Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що виступає за створення окремої юридичної особи — Державної митної служби — та виведення митниць з-під підпорядкування Державної фіскальної служби України.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що виступає за створення окремої юридичної особи — Державної митної служби — та виведення митниць з-під підпорядкування Державної фіскальної служби України.

Про це Луценко заявив на брифінгу 21 серпня.

Крім цього, Луценко заявив, що керівництво митної служби необхідно перенабрати на відкритих конкурсах, в тому числі керівництво регіональних митниць.

«Державі необхідно відновити Державну митну службу як юридичний орган, нарешті призначити керівника, якого уже три роки немає, провести конкурс на цю посаду та обрати на ньому людину, яка має довіру населення та професіоналів», — заявив Луценко.

Крім цього, напередодні в інтерв’ю «Українській правді» Луценко повідомляв, що збирає докази у справі проти очільника ДФС Мирослава Продана, якого він підозрює у причетності до контрабандних схем на митниці.

Державна митна служба України перестала бути окремим органом з кінця 2012 року. За часів президентства Януковича, митницю об’єднали з Державною податковою службою та створили на цій основі Міністерство доходів і зборів, яке очолив Олександр Клименко.

Після втечі Януковича та його соратників, включно з Клименком, у березні 2014 року, Міністерство доходів та зборів реорганізували у Державну фіскальну службу, таким чином залишивши у її підпорядкування митну службу.

Нагадаємо, що 16 липня генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що має докази правопорушень Продана, які той здійснив уже будучи на посаді очільника ДФС.

«Наявних у мене матеріалів достатньо для того, щоб бути переконаним в наявності грубих правопорушень у пана Продана на посаді виконуючого обов`язки голови ДФС», — заявив Луценко

Сам Продан назвав заяву Луценка «фейковою».

В той же час, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що не збирається усувати від обов’язків очільника ДФС Мирослава Продана.

Зазначимо, що у минулому Продан очолював вінницьку митницю.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile