УКРАЇНА

Луцькі депутати виступили проти польського дипломата через Бандеру

УКРАЇНА/Луцькі депутати виступили проти польського дипломата через Бандеру
Зберегти
Вигляд

Луцька міська рада просить МЗС України визнати персоною нон грата генерального консула Польщі у Львові Вєслава Мазура через його заяву щодо героїзації Степана Бандери в Україні. Також рада просить не допустити його призначення на посаду генерального консула Польщі у Луцьку.

Про це повідомляє BBC.

Причиною невдоволення луцьких депутатів стали заяви Мазура, зроблені ним у Сеймі під час засідання комітету, на якому затверджувалася його кандидатура на посаду генконсула Польщі у Луцьку.

«До справи Волині, УПА і Бандери я від початку своєї кар’єри маю однозначну думку. Коли президент Ющенко перед завершенням своєї каденції визнав Бандеру і УПА героями, то на питання журналіста, що я про це думаю, я відповів прямо: як бандит може бути героєм?» — сказав Мазур.

«Я вважаю, що українці ще мало знають історію, і потрібно їм показувати всі злочини, скоєні цими людьми… Незалежно від різних стратегій, речі потрібно називати своїми іменами — геноцид це геноцид», — продовжив він.

Обговорюючи заяву пана Мазура, луцькі депутати були одностайними, вважаючи, що його робота у їхньому місті є небажаною.

«Називати українських героїв бандитами, вчити українців історії — це не завдання дипломатів інших держав», — заявив депутат Павло Данильчук з партії «Народний контроль».

Голова правління фонду «Майдан закордонних справ», колишній генконсул України в Стамбулі Богдан Яременко розповів, що процедура призначення генеральних консулів не передбачає надання МЗС згоди на ту чи іншу кандидатуру, тож Київ фактично не має можливості заблокувати це призначення.

«Якимось чином реагувати потрібно, але реакція повинна бути адекватною ситуації», — резюмував Яременко, додавши, що у даному випадку має значення і те, що йдеться про дипломата з дружньої до України держави. 

Нагадаємо, 22 липня Сейм Польщі проголосував за визнання Волинської трагедії геноцидом.

Президент України Петро Порошенко висловив жаль у зв'язку з цим рішенням.

«Повинні повернутися до заповіді Іоанна Павла II — прощаємо і просимо вибачення. Тільки спільними кроками можемо прийти до християнського примирення і єднання. Тільки разом зможемо з'ясувати всі факти трагічних сторінок спільної історії», — зазначив президент.

Більше про рішення польського Сейму читайте у нашому матеріалі «Волинь: асиметрія пам’ятей. 8 істориків про рішення польського парламенту».

7 червня у Польщі завершили зйомки художнього фільму Войцеха Смажовського «Волинь», що розповідає про участь українських націоналістів у трагедії на Волині. 

Польський інститут у Києві скасував показ фільму «Волинь», який мав відбутися у вівторок, 18 жовтня. 

На таке рішення вплинула позиція українського міністерства закордонних справ. У листі до посольства Польщі в Україні МЗС «наполегливо рекомендувало» скасувати презентацію картини.

Більше про фільм читайте у наших матеріалах «Волинь»: як суперечливий блокбастер вплине на українсько-польські відносини» і «Побили всіх, дострілювали, а він між побитими живий зостався» — спогади очевидців про Волинь у 1943».

Більше про:
# Веслав Мазур
Пов`язані новини