Мерія Львова витратила понад 50 мільйонів гривень, які у 2015 році отримала від компанії CTP за землю на будівництво індустріального парку. Ця угода стала причиною кримінальної справи проти міськголови Львова Андрія Садового.

Про долю цих коштів Садовий розповів в ефірі hromadske.

«Вони поступили у бюджет міста, понад 52 мільйони гривень. Гроші поступають у бюджет і одразу витрачаються на ті речі, які є в місті — освіта, медицина, культура, транспорт. Немає в місті мішка, де гроші накопичуються», — сказав він.

Очільник Львова додав, що компанія CTP кожного року сплачує земельний податок, але реально почати роботу на ділянці не може через претензії правоохоронців.

«Взагалі, я був шокований вчора (27 листопада), коли в суді я взнав, що прокуратура звернулася з тим, щоби взагалі розірвати угоду з CTP і вигнати їх», — розповів він.

На запитання, що в такому разі буде з коштами, які надійшли в бюджет від компанії, як мерія Львова буде їх повертати, Садовий відповів: «Якщо таке рішення буде прийняте, то забудемо в Україні про будь-які інвестиції взагалі, тому що всі компанії такого рівня між собою знайомі».

Водночас сам Садовий сподівається, що всі вибачаться перед CTP, і компанія збудує індустріальний парк. 

Раніше Садовий заявив, що оскаржуватиме рішення суду про обрання йому запобіжного заходу у вигляді застави в розмірі 1 мільйон 56 тисяч 550 гривень.

  • 21 листопада Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила підозру міському голові Львова Андрію Садовому у зловживанні службовим становищем. Йдеться про стару справу продажу ділянки землі компанії CTP під індустріальний парк в мікрорайоні Рясне від 2015 року. У межах цієї справи, якою займалася Генпрокуратура, правоохоронці кілька разів у 2016 році проводили обшуки у міськраді Львова, а самого Андрія Садового у липні 2017 року викликали на допит у ГПУ.
  • За даними слідства, понад 23,49 га земель були продані посадовими особами Львівської міськради за договором купівлі-продажу з порушенням вимог чинного законодавства за заниженою ціною як землі промисловості. Також в прокуратурі встановили, що продана ділянка належить не місту Львову, а Рясне-Руській сільраді Яворівського району Львівської області як земля сільськогосподарського призначення.
Поділитись: