Львівська облрада підтримала звернення проти цькування Ірини Фаріон. Але з другої спроби

Львівська обласна рада на засіданні 6 лютого підтримала звернення із закликом до парламенту та уряду «припинити переслідування» мовознавиці Ірини Фаріон.
Про це стало відомо з трансляції засідання.
Так, 55 депутатів проголосували за, ще 11 — не голосували. Як зазначає видання ZAXID.NET, звернення «щодо неприпустимості переслідування захисників української мови» ініціювали однопартійці Фаріон з ВО «Свобода» на її підтримку.
«Історія ганебного цькування мовознавиці, професорки Ірини Фаріон — разючий приклад репресій проти тих, хто рішуче обстоює державний статус української мови та національний розвиток України», — йдеться у зверненні.
Депутати облради звернулися до Верховної Ради та Кабміну з вимогою «припинити переслідування Ірини Фаріон і вжити дієвих заходів для утвердження та розвитку державної мови».
А втім, це звернення підтримали не з першого разу. На засіданні Львівської облради 28 грудня 2023 року двічі голосували за аналогічний проєкт, але голосів для ухвалення не вистачило.
Того ж місяця депутати Івано-Франківської міської ради підтримали на сесії звернення до СБУ та Міністерства освіти та науки України із закликом «припинити цькування мовознавця та професора Ірини Фаріон», писало видання ZAXID.NET.
Що передувало?
Спершу 15 листопада 2023 року Служба безпеки України відкрила кримінальну справу проти мовознавиці Ірини Фаріон. Правоохоронці проводять експертизи її скандальних висловлювань та публікацій, а також епізоду з оприлюдненням листа від студента з окупованого Криму.
Згодом Фаріон звільнили з посади професорки Львівської політехніки. На це відреагував міністр освіти і науки Оксен Лісовий.
«Позиція міністерства незмінна — людям, які не поділяють цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця в системі освіти. Сподіваюся, СБУ в межах відкритого кримінального провадження дасть справедливу оцінку висловам і діям уже колишньої викладачки Львівської політехніки», — заявив він.
На сайті університету зазначили, що розірвали трудову угоду з Фаріон згідно з пунктом 3 статті 41 Кодексу законів про працю, тобто за вчинення аморального проступку, не сумісного з продовженням роботи.
- Поділитися: