Львівський фельдшер Андрій Голод (третій зліва)
Фото:

Українське лікарське товариство

У Києві на щорічній урочистій церемонії нагородження Орденом Святого Пантелеймона відзначили львівського фельдшера Андрія Голода.

Про це повідомило Українське лікарське товариство у Львові.

Цю відзнаку щорічно отримують найкращі медичні працівники України. Це найвища громадська відзнака за професіоналізм та милосердя. Орденом Святого Пантелеймона нагородили п’ятьох медичних працівників. Ще троє отримали медалі.

У номінації «Найкращий медичний працівник» орден отримав Андрій Голод — фельдшер з медицини невідкладних станів бригади екстреної медичної допомоги підстанції №1.

Хто такий Андрій Голод?

Андрій Голод у 1996 році закінчив Самбірське медичне училище Львівської області за спеціальністю «лікувальна справа», здобувши кваліфікацію «фельдшер».

З квітня 1996 року і до сьогодні він фельдшер з медицини невідкладних станів. У 2015 році він проходив службу в зоні бойових дій на сході України на посаді фельдшера медичного пункту.

Під час мобілізації пройшов курс Tactical Combat Casualty Care за стандартами надання медичної допомоги країн НАТО в умовах війни. Проводив інструктажі й заняття з домедичної допомоги на полі бою з військовослужбовцями.

Також він надавав екстрену медичну допомогу в умовах пандемії COVID-19.

Як відбирають кандидатів на цю відзнаку?

Як йдеться на сайті Ордену Святого Пантелеймона, претендент на нагороду в номінації «Найкращий медичний працівник» має видатні особисті заслуги у сфері охорони здоров'я та практичний досвід роботи середнім або молодшим медичним працівником (акушер, фельдшер, медична сестра, санітар тощо).

Відзнаку отримує кандидат, який:

  • має значно кращий, аніж колеги, результативний досвід роботи у закладі охорони здоров'я будь-якої форми власності;
  • демонструє великі заслуги у сфері своєї діяльності та сфері охорони суспільного здоров'я загалом, а також застосовує новітні та високоефективні підходи для досягнення результату;
  • користується беззаперечною повагою серед своїх колег та пацієнтів, яким надає допомогу;
  • має високі професійні якості, які втілює в щоденній роботі, надаючи допомогу людям;
  • самовіддано сприяє задоволенню потреб пацієнтів та співробітників;
  • висококомпетентний у загальномедичних напрямках і питаннях невідкладної допомоги при термінальних станах;
  • постійно піклується про комфорт оточення, співпереживає, уважний та відповідальний у повсякденній роботі;
  • є прикладом коректного та продуктивного спілкування з хворими.

Трохи більше про відзнаку

Протягом року з більш як сотні кандидатів з України визначили 21 номінанта на Орден, серед яких і обирали п’ятьох переможців у номінаціях — «Найкращий лікар», «Найкращий медичний працівник», «Новатор охорони здоров’я», «За досягнення в Міжнародному співробітництві в охороні здоров’я» та «Взірець служіння суспільству».

Також визначили дев’ятьох номінантів на медаль у номінаціях: «За турботу і ласку до хворого», «За лікарське мистецтво» та «За наукові розробки у медицині». Додамо, що обов’язковою умовою для номінантів на медаль є вік до 35 років.

Разом з Орденом переможці отримали й грошові сертифікати, суми яких не називають.

Поділитись: