Виконувач обов'язків глави МЗС у 2014 році, посол України в Польщі Андрій Дещиця дав свідчення у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича.

Виконувач обов'язків глави МЗС у 2014 році, посол України в Польщі Андрій Дещиця дав свідчення у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича.

Під час допиту у ролі свідка в Оболонському суді Києва Дещиця заявив, що вважає звернення Януковича до президента Володимира Путіна було так званою «спробою виправдати» перед міжнародною спільнотою анексію Кримського півострова.

«Це була спроба виправдати направлення військ у Крим. Це можна було поширити і це можна було якось прийняти у Росії чи в тих країнах, які були її партнерами, але більшість цивілізованого світу, і в тому числі всі члени Ради Безпеки ООН, визнавали, що це є акт агресії проти України», — сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екс-депутат Держдуми про допит в ГПУ: питали про лист Януковича до Путіна

4 березня 2014 року покійний постпред Росії в ООН Чуркін зачитав на позачерговому засіданні Ради безпеки ООН лист Януковича до Путіна з проханням використати російські збройні сили для захисту населення України.  25 листопада 2016 року Янукович в Ростові-на-Дону підтвердив, що просив Путіна ввести війська в Україну.

Тоді ж в березні 2017 в Генпрокуратурі Росії заявили, що не було ніякого звернення Януковича про використання російських військ на території України.

У січні минулого року секретаріат ООН надав українській стороні фотокопію заяви екс-президента України Віктора Януковича від 1 березня 2014 року із проханням ввести російські війська на територію України. Згодом було оприлюднено фото копії листа Януковича до Путіна з вимогою ввести війська в Україну.

Президент-утікач звинувачується в державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни. За цими статтями колишньому президентові загрожує до 15 років ув’язнення.

Улітку цього року адвокат Януковича заявив, що екс-президент подав до ГПУ заяву про державний переворот.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile