Війна

Литва може взяти кредит, щоб її витрати на оборону відповідали стандартам НАТО

29 серпня, 2018 11:32
Війна/Литва може взяти кредит, щоб її витрати на оборону відповідали стандартам НАТО
Зберегти
Вигляд
Уряд Литви хоче розглянути зміни до бюджету, які дадуть змогу залучити кредитні кошти на потреби оборони з метою відповідності свого бюджету стандартам НАТО.

Уряд Литви хоче розглянути зміни до бюджету, які дадуть змогу залучити кредитні кошти на потреби оборони з метою відповідності свого бюджету стандартам НАТО.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

Як зазначається, вимогами НАТО встановлено, що кожна країна-член альянсу має витрачати на оборону не менше 2% від свого валового внутрішнього продукту щороку. Ухвалення відповідних змін литовським урядом дасть змогу залучити декілька мільйонів євро, яких не вистачає для того, щоб відповідати вимогам Північноатлантичного альянсу.

Крім цього, залучення кредиту дозволить обійти складну процедуру перегляду бюджету.

Наразі, оборонний бюджет Литви на 2018 рік складає 1,96% від ВВП.

Раніше президент США Дональд Трамп критикував НАТО за те,що країни-члени альянсу не витрачають достатньо коштів на оборону та не виконують відповідний норматив.

Раніше міністирка оборони Німеччини закликала збільшити фінансування збройних сил на 25 мільйонів євро до 2022 року.

Раніше повідомлялось, що Німеччина збільшить витрати на оборону до 1,5% від внутрішнього валового продукту до 2025 року попри вимогу НАТО витрачати 2%.

Нагадаємо, глава МЗС Німеччини Гайко Маас з трибуни ООН заявив, що Німеччина виділяє мільярдні суми на цілі миротворчості та закликає інші країни вносити посильний внесок.

11 квітня уряд Німеччини вирішив продовжити мандат на участь військових інструкторів Бундесверу в місії ЄС у Малі, а також продовження місії рамках в операції Atalanta, яка спрямована на боротьбу з сомалійськими піратами. 

Раніше уповноважений Бундесверу з питань збройних сил Ганс-Петер Бартельс заявив про можливість участі німецьких військових у майбутній миротворчій місії ООН на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова Бундестагу закликав створити армію 

Пов`язані новини