Світ / США

«Люблю Францію»: Трамп прокоментував протести «жовтих жилетів»

Дональд Трамп
Світ/США/«Люблю Францію»: Трамп прокоментував протести «жовтих жилетів»
Зберегти
Вигляд
Президент США Дональд Трамп вважає, що акції протесту у Франції відбуваються через неприйняття французами Паризької кліматичної угоди. Про це Трамп написав у Twitter, коментуючи нові протести у країні.

«Паризька угода не дуже добре працює для Парижа. Протести і заворушення у всій Франції. Люди не хочуть платити великі суми грошей, в основному країнам третього світу (які сумнівно там витрачаються), щоб, напевно, захистити навколишнє середовище. Вигуки «Ми хочемо Трампа!» Люблю Францію», — написав Трамп.

Зазначимо, у червні 2017-го року президент США Дональд Трамп оголосив про вихід США з підписаної адміністрацією Барака Обами Паризької кліматичної угоди. Трамп раніше неодноразово критикував угоду.

Угода була підписана в Парижі 22 квітня 2015 десятками держав, які є основними забруднювачами атмосфери парниковими газами. Вона набула чинності 4 листопада 2016. Угода має на меті не допустити підвищення середньої температури на планеті до 2100 року більш ніж на +2 за Цельсієм порівняно з «доіндустріальною епохою».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід США з кліматичної угоди: Як Трамп «потопив» Мальдіви. 

У суботу, 8 грудня, у Парижі відновилась акція протесту «жовтих жилетів» : за останніми даними, кількість затриманих перевищила 700 осіб.

Зазначимо, попри те, що французька влада скасувала заплановане підвищення податку на паливо, що і було початково причиною протестів, а також скасувала підвищення тарифів на електрику та газ, протестувальники однак продовжують висувати інші вимоги. Серед них, зокрема підвищення зарплат та зменшення податків, вимога відставки президента.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції

Пов`язані новини