Світ / Європа

Протести «жовтих жилетів» у Франції: кількість затриманих перевищила 700

Le Parisien
Світ/Європа/Протести «жовтих жилетів» у Франції: кількість затриманих перевищила 700
Зберегти
Вигляд
Масштабні акції протесту «жовтих жилетів», які відновились у Франції 8 грудня, тривають. Кількість затриманих учасників мітингів по всій країні зросла до 717 людей, повідомляє Le Parisien.

«Акція «жовтих жилетів», яка відновилась у Парижі, вже призвела до 717 затримань у країні, 581 людина арештована у Парижі, із них 423 поміщені під варту у поліції», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що по всій країні мобілізовані 89 тисяч співробітників сил безпеки, в тому числі 8 тисяч у Парижі.

Як повідомляє RFI з посиланням на МВС Франції, в акціях «жовтих жилетів» по всій країні бере участь 31 тисяча протестувальників, у Парижі кількість протестувальників сягає 8 тисяч.

Відтак, на вулицях столиці Франції на кожного мітингувальника припадає один поліцейський.

Напередодні влада Франції оголосила мобілізацію поліції та інших правоохоронних структур через побоювання збройного перевороту.

У суботу, 8 грудня, у Парижі відновилась акція протесту «жовтих жилетів», які вимагають підвищення зарплат та зменшення податків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції

У Франції в середині листопада люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих».

Від початку протестів «жовтих жилетів» загинули щонайменше троє людей, сотні постраждали, серед них є поліцейські.

Протестувальники влаштували в Парижі декілька пожеж, зокрема підпалювали та перевертали автомобілі, а також били вітрини магазинів. Деякі з них були озброєні металевими кийками та сокирами.

Через критично неспокійну ситуацію у столиці влада вирішила на день закрити для відвідувачів Ейфелеву вежу, а також обговорювала введення режиму надзвичайного стану.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників.

Через критично неспокійну ситуацію у столиці влада вирішила на день закрити для відвідувачів Ейфелеву вежу, а також обговорювала введення режиму надзвичайного стану.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Франція у вогні: три тижні протестів «жовтих жилетів» проти підвищення цін на пальне (ФОТО)

Пов`язані новини