Людина з імплантом у мозку змогла керувати мишкою на екрані силою думки — Ілон Маск

Ілон Маск заявив, що перша людина, якій імплантували мозковий чип від Neuralink, змогла керувати мишею на екрані комп'ютера за допомогою своїх думок.

Про це пише Reuters.

Маск, який є керівником стартапу, назвав прогрес «хорошим».

«Здається, пацієнт повністю відновився [після вживлення імпланта], без побічних ефектів, про які ми знаємо. Пацієнт може рухати мишею по екрану, просто думаючи про це», — стверджує американський мільярдер.

За словами Маска, зараз Neuralink намагається отримати від пацієнта якомога більше натискань кнопки комп'ютерної миші.

Минулого місяця компанія Ілона Маска Neuralink вперше вживила імплант у мозок людини після того, як у вересні 2023-го отримала дозвіл на проведення випробувань на людях.

У своєму дослідженні Neuralink використала робота для хірургічного розміщення імплантату «мозок — комп'ютер» у ділянці мозку, яка контролює намір рухатися. У компанії зазначали, що його початкова мета — дати людям можливість керувати комп'ютерним курсором або клавіатурою за допомогою думок.

Що таке Neuralink?

Neuralink — американська компанія, що займається розробкою мозкових імплантатів. Вона була створена за участі Ілона Маска у 2016 році.

Її розробка має стати універсальним нейроінтерфейсом, який би зміг забезпечити практично безперешкодну комунікацію людини й машини, ставши продовженням для нашого мозку.

Нейроінтерфейс зможе допомогти людям з ураженнями нервової системи подолати фізичні обмеження: рухатися після травми хребта або бачити й чути, попри пошкодження головного мозку.

Ілон Маск обіцяє, що Neuralink поверне паралізованим рухливість, надасть людям «супербачення» і дозволить спілкуватися за допомогою думок, а не слів. Також Маск каже, що технологія допоможе в лікуванні захворювань, як-от як ожиріння, аутизм, депресія та шизофренія.