Люксембург першим у Європі легалізує і вирощування, і вживання канабісу

Повнолітнім у Люксембурзі дозволять вирощувати до чотирьох кущів марихуани у своїх будинках або садах для особистого використання. Такі законодавчі зміни зроблять країну першою в Європі, яка легалізувала і вирощування, і вживання канабісу.

Про це повідомили в уряді Люксембургу, передає The Guardians.

Закон передбачає, що люди віком від 18 років легально зможуть вирощувати до чотирьох кущів на одне домогосподарство.

Торгівля насінням також буде дозволена без будь-яких обмежень на кількість або рівень тетрагідроканабінолу (ТГК) — основного психоактивного компонента.

Уряд заявив, що можна буде купувати насіння в магазинах, інтернеті та привозити з-за кордону.

Також планують налагодити внутрішнє виробництво насіння для комерційних цілей. Але плани зі створення державного виробництва і регульованого розподілу були відкладені через пандемію.

В уряді пояснюють, що така легалізація є частиною стратегії боротьби з наркоторгівлею.

«Ідея полягає в тому, що споживач не буде порушувати закон і підтримувати весь нелегальний ланцюжок від виробництва до транспортування і продажу… Ми хочемо зробити все можливе, щоб дедалі більше людей відмовлялися від нелегального чорного ринку», — каже міністерка юстиції Люксембургу Сем Тамсон.

Оновлено. У попередній версії новини йшлося, що закон уже набрав чинності. Але наразі його презентував коаліційний уряд і планує затвердити парламент. Politico зазначає, що раніше в уряді кілька разів не могли домовитися щодо цього питання, але тепер рішення нарешті ухвалили.

Шлях до легалізації в Україні

Зазначимо, наразі в Україні немає законодавчих ініціатив щодо легалізації канабісу з рекреаційною метою. Водночас активісти та низка політиків борються за легалізацію медичного.

Попри це Верховна Рада 13 липня не змогла підтримати у першому читанні законопроєкт про легалізацію медичного канабісу в Україні: «за» проголосували тільки 184 депутати.

Водночас напередодні Міністерство охорони здоров’я закликало депутатів підтримати законопроєкт. Там наголосили, що така легалізація — це медичне, а не політичне питання. А раніше одразу 60 громадських організацій України виступили з вимогою легалізації медичного канабісу.

Перед цим думку щодо легалізації висловили українці на Всенародному опитуванні президента, хоча в Офісі президента й заявляли, що жодних юридичних наслідків опитування не матиме.