А також про те, що відбувається в Тунісі через 6 років після революції, і чи відкрились двері українських реанімацій після наказу МОЗ.

 

ПОЛІТИКА. МАЄТКИ РОДИНИ ТУРЧИНОВА

Олександр Турчинов – активний учасник Революції Гідності, виконувач обов’язків президента в найтяжчий для країни час, секретар РНБО і страшний сон російської пропаганди, похрещений «Кривавим Пастором». Його електронна декларація вирізняється з-поміж сотень багатіїв у владі своєю відносною скромністю. Банківські вклади і готівка в доларах, недешевий, але єдиний автомобіль і так само дорога, але одна квартира. Але чи всі статки родини Турчинових вказані в документі?

Більш як 1000 квадратних метрів будинку та майже півгектара землі навколо записані на тільки-но зареєстровану фірму «Екостильком», кінцевою власницею якої значиться Тамара Белиба – теща Олександра Турчинова.

«Свята земля»: Як родина Олександра Турчинова обросла маєтками і ділянками

ВІЙНА. СПИСКИ САВЧЕНКО

10 січня народна депутатка Надія Савченко опублікувала списки тих, кого, за її словами, просить повернути з «ДНР» та «ЛНР» українська сторона, а також тих, кого запрошує сторона бойовиків. Громадське аналізує списки осіб, яких, за інформацією народної обраниці, хотіла б обміняти сторона самопроголошених «ДНР» та «ЛНР».

«Списки Савченко»: кого хочуть обміняти бойовики

СВІТ. РІЧНИЦЯ РЕВОЛЮЦІЇ В ТУНІСІ

Маленький Туніс – країна, що запалила так звану Арабську весну – хвилю революцій, які поставили під сумнів непохитність диктаторських режимів на Близькому Сході. Цю країну вважають чи не єдиним успішним прикладом громадянського спротиву в регіоні.

14 січня 2011-го після місяця демонстрацій, у яких втратило життя 338 людей, а більше двох тисяч отримали поранення, президент Бен Алі зрікся своєї посади і втік з країни. Він правив Тунісом 23 роки, збагачуючи власну родину. Корупція і поліцейське свавілля змусили тунісців вийти на вулиці.

Постреволюційний Туніс все ж вільніший за поліцейську державу, що існувала до революції. Попри тимчасове правління ісламістів, замахи на опозиційних лідерів тунісці за ці роки спромоглися змінювати владу на демократичних виборах.

Громадське поспілкувалося з туніською журналісткою-розлідувальницею Лілією Веслаті, яка упродовж цих років стежила за подіями в своїй країні, висвітлюючи питання боротьби з корупцією, судової реформ, а також захисту прав людини.

Річниця революції в Тунісі: «Ми досі боремося з режимом, але стали сильнішими»

МЕДИЦИНА. ДОСТУП ДО ВІДДІЛЕНЬ РЕАНІМАЦІЇ

Півроку тому попереднє керівництво Міністерства охорони здоров`я підписало наказ (№592) про безперешкодний доступ відвідувачів до пацієнтів у реанімації.

У більшості європейських країн дискусія щодо відкритості реанімацій почалася ще років 60 тому. Так, у Європі досить схвально ставляться до безперешкодного відвідування пацієнтів. Західні медики побоюючись у дитини госпітального синдрому, який з'являється при довгій відсутності батьків і позбавляє їх шансів на одужання, заохочують до процедури «skin to skin» («шкіра до шкіри»). У США, наприклад, лише у виняткових ситуаціях відвідувача не пустять до пацієнта: якщо пацієнт ув’язнений, якщо є підозра на діагноз небезпечного інфекційного захворювання або, якщо пацієнт сам просить, аби до нього нікого не пускали.

Що змінилося за півроку в Україні? Чи відкрили двері реанімацій у всіх лікарнях? Що про таку ініціативу думають відвідувачі? До чого апелюють лікарі сьогодні?

РЕАНІМАЦІЯ 24/7: чи відкрили двері відділень для відвідувачів

КУЛЬТУРА. ІСТОРІЯ МЮЗИКЛУ

Поки «Ла-Ла Ленд» захоплює кінотеатри, збирає нагороди та набридає захопленими відгуками в соцмережах, ми вирішили дослідити його походження і зануритися в історію мюзиклу. Ось невеликий огляд, щоб краще зрозуміти цей феномен в американській культурі.

Історія мюзиклу: від «Співаючи під дощем» до «Ла-Ла Ленду»

 

Поділитись: