Майнінг Bitcoin потребує більше електроенергії, ніж уся Аргентина

Працівник проходить уздовж ряду комп'ютерних установок, які цілодобово видобувають біткойни всередині криптовалютної шахти Genesis Mining у Кефлавіку, Ісландія. 17 січня 2018 року
Працівник проходить уздовж ряду комп'ютерних установок, які цілодобово видобувають біткойни всередині криптовалютної шахти Genesis Mining у Кефлавіку, Ісландія. 17 січня 2018 рокуAP Photos/Egill Bjarnason

Майнінг (видобуток) криптовалюти Bitcoin витрачає більше електроенергії, ніж уся Аргентина. І ця ситуація не зміниться, якщо вартість криптовалюти не почне знижуватися.

Про це йдеться в дослідженні Кембриджського університету.

Дослідники з'ясували, що на видобуток Bitcoin йде приблизно 121,36 терават-годин (ТВт-год) в рік. Це більше, ніж споживає Аргентина (121 ТВт-год), Нідерланди (108,8 ТВт-год) або Об'єднані Арабські Емірати (113,20 ТВт-год).

Однак ця кількість електроенергії усе ще менша, ніж споживають увімкнені, але неактивні домашні пристрої у США.

Енергія, яку використовує ця криптовалюта, може живити всі електрочайники у Великій Британії протягом 27 років. Кембриджські дослідники зазначають, що потреби Bitcoin не впадуть, якщо вартість криптовалюти не знизиться.

Як пише MarketWatch, близько двох третин усіх біткоїнів видобувають у Китаї, третину із них — у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі, де є дешеве вугілля. Другими у рейтингу є Сполучені Штати, далі йдуть Росія та Казахстан.

Як пояснив фахівець консалтингової компанії PA Consulting Джеремі Клінгель, щоб впоратися з потребами на видобуток криптовалюти, необхідно розвивати чисті та ефективні джерела енергії.

«З підвищеним попитом збільшується вартість кіловату, що стимулює застосування рідко використовуваних вугільних або газових електростанцій, які втрачають популярність з екологічної та економічної точки зору», — зазначив Клінгель.

А скільки зараз коштує Bitcoin?

За даними порталу Coindesk, станом на 10 лютого вартість 1 біткоїну становить понад 44,8 тисяч доларів. Напередодні ціна за цю криптовалюту сягнула рекордних 48 тисяч доларів. Як пише BBC, це пов'язано із повідомленням компанії Tesla, яка заявила, що купила біткоїнів на приблизно 1,5 мільярда доларів.