Майже 200 тисяч книг використовували для навчання штучного інтелекту. Їхні автори про це не знали
Система для навчання штучного інтелекту Books3 використала тексти майже 200 тисяч різножанрових книжок для навчання ШІ без дозволу їхніх авторів.
Про це повідомляє CNN.
Для хороших результатів у навчанні штучного інтелекту потрібен високоякісний контент, тому система Books3 використовувала тексти літературних творів, ідеться в розслідуванні Atlantic. Для такого навчання система залучила 183 тисячі книжок, свідчить база даних, яку створили журналісти.
За словами відомої американської авторки любовних і детективних романів Нори Робертс, використання творів для навчання штучного інтелекту — це «шкода в усіх її значеннях». У базі даних Books3 міститься аж 206 книг цієї письменниці — це число є найбільшим серед усіх живих авторів, і Нора Робертс поступається лише Вільяму Шекспіру.
Інші автори, чиї твори теж використали, назвали це «крадіжкою».
Система Books3 раніше вже ставала причиною значної кількості судових позовів проти великих компаній. Зокрема, проти Meta, яка використовує Books3 для навчання свого штучного інтелекту.
Штучний інтелект у літературній галузі
Понад 8000 письменників вимагали від розробників ШІ компенсації за використання авторських текстів. Відкритий лист від Гільдії авторів адресували генеральним директорам відомих компаній, які займаються розробкою штучного інтелекту, зокрема OpenAI, Alphabet, Meta, Stability AI, IBM і Microsoft.
«Мільйони захищених авторським правом книг, статей, есеїв та віршів служать основою для систем ШІ, але автори не отримали жодної компенсації за свій внесок», — казали тоді в Гільдії авторів.
Також платформа Amazon видалила п'ять книг, підписаних іменем американської письменниці Джейн Фрідман. Вона стверджувала, що ці твори створені за допомогою штучного інтелекту. «Це виглядає як порушення, тому що це справді низькоякісний матеріал із моїм іменем», — зазначила Фрідман.
Авторка:: Юстина Лісова
- Поділитися: