На західному узбережжі острова Тасманія (окремий штат Австралії) загинули 380 дельфінів роду гринда. З невідомої причини вони масово викидались на берег. Це найбільша масова загибель дельфінів в Австралії за всю історію спостережень.

Про це повідомляє BBC.

Місцеві рятувальники змогли врятувати лише 50 тварин та допомогти ще 30. Місцева влада заявила, що роботи з порятунку триватимуть «до тих пір, поки будуть живі тварини».

«Поки вони ще живі та перебувають у воді, все ще є надія. Але з часом вони стають більш втомленими», — розповів Нік Дека, представник служби парків та дикої природи Тасманії.

Він додав, що фокус рятувальної групи тепер буде на видаленні сотень туш дельфінів, розкиданих уздовж узбережжя — план очищення ще розробляється. Раніше туші закопували на березі або витягували у відкрите море.

Напередодні ми розповідали про масовий викид дельфінів на тасманійському березі. Для порятунку дельфінів Програма збереження морського життя Тасманії разом із правоохоронцями відрядила 40 рятувальників. 

Рятувальна група за допомогою спеціального обладнання відштовхує китів з узбережжя у воду. Якщо вони добре себе почувають — їм допомагають відплисти ще далі від берега.

Чому дельфіни викидаються на берег?

Щороку біля берегів Австралії та Нової Зеландії під час сезонної міграції пропливають тисячі дельфінів і китів. Під час такої міграції вони часом викидаються на берег, але точна причина цьому невідома.

Дослідники припускають, що тварини можуть потрапляти на берег, пливучи за лідером зграї; той із різних причин може повести решту не в той бік. Свою роль грає і соціалізованість дельфінів: побачивши тварин свого роду на узбережжі, вони можуть просто помандрувати в їхній бік і також опинитися на березі.

У Тасманії кити й дельфіни часто викидаються на берег, але настільки багато тварин востаннє викидалися у 2009 році. У 2018-му біля берегів Нової Зеландії через викидання загинули понад 200 дельфінів гринда.

Поділитись: