Фото:

Tasmania Police

Майже три сотні дельфінів роду гринда викинулися на західному узбережжі Тасманії (є окремим штатом у складі Австралії). Це одне з наймасовіших викидань дельфінів біля острова за останні десять років, його причина наразі невідома.

Про подію першою сповістила Програма збереження морського життя Тасманії. Там повідомили, що знайшли три групи дельфінів гринда, що викинулися на берег. Найбільша з них налічувала 200 особин, ще дві — приблизно по 30.

Більшість дельфінів перебувають у «порівняно недоступних» місцях, через що роботи з їх порятунку ускладнюються. За даними фахівців, через викидання на берег уже загинули 90 дельфінів, утім вони побоюються, що тварин насправді загинуло ще більше.

Для порятунку дельфінів Програма збереження морського життя Тасманії разом із правоохоронцями відрядила 40 рятувальників. Тварин спершу за допомогою спеціального обладнання відштовхують з узбережжя у воду. Якщо вони добре себе почувають, їм допомагають відплисти ще далі від берега.

Фото:

Department of Primary Industries, Parks, Water and Environment / Government of Tasmania

«Як правило, ми маємо справу з тваринами, які викинулися на самісінький берег. Тут же вони частково перебувають у воді, тому багато часу на їхнє повторне занурення не піде — хіба трохи доведеться попітніти», — пояснює біолог Кріс Карліон, залучений до рятувальної операції.

Дельфінів мають повторно занурити у воду до кінця вівторка 22 вересня. Тоді ж науковці зможуть остаточно встановити, скільки з них загинули, а скільки врятувалися. Рятувальна операція триватиме щонайменше кілька днів.

Чому дельфіни викидаються на берег?

Щороку біля берегів Австралії та Нової Зеландії під час сезонної міграції пропливають тисячі дельфінів і китів. Під час такої міграції вони часом викидаються на берег, але точна причина цьому невідома.

Дослідники припускають, що тварини можуть потрапляти на берег, пливучи за лідером зграї; той із різних причин може повести решту не в той бік. Свою роль грає і соціалізованість дельфінів: побачивши тварин свого роду на узбережжі, вони можуть просто помандрувати в їхній бік і також опинитися на березі.

У Тасманії кити й дельфіни часто викидаються на берег, але так багато тварин востаннє викидалися у 2009 році. У 2018-му біля берегів Нової Зеландії через викидання загинули понад 200 дельфінів гринда.

Поділитись: