Рахункова палата провела перший за всю історію незалежності України аудит Верховної Ради. Він охопив 7 років — з 2013 по 2019. За цей час на парламент витратили з держбюджету 7,7 млрд грн, а з місцевих бюджетів — майже 114 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати.

Аудит мав перевірити, наскільки ефективно використовували бюджетні гроші та як відбувалося управління державним майном Апаратом Верховної Ради.

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан зазначив, що аудит проводили 5 членів Рахункової палати. Роботу ускладнювала пандемія коронавірусу.

Аудитори виявили недоліки, порушення і правові прогалини. Водночас Пацкан каже, що в парламенті готові їх усувати.

Щодо грошей

Основна частина коштів, використаних за ці 7 років, пішла на здійснення законотворчої діяльності парламенту (51%) та обслуговування і організаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення Ради (44%). Ще 5% витралили на фінансову підтримку санаторно-курортного комплексу, висвітлення діяльності парламенту через ЗМІ та розвиток електронного урядування.

Водночас Апарат ВР не повністю забезпечив продуктивне, результативне та економне використання бюджетних коштів, а також ухвалення законних та своєчасних управлінських рішень щодо грошей та державного майна.

Аудитори зазначають, що у 2014−2017 роках кошториси Верховної Ради не затверджували, а на 2013 та 2019 роки були затверджені з порушенням термінів. Звіти про виконання кошторисів Верховної Ради України парламент не розглядав.

Щодо майна

Станом на 1 січня 2020 року на балансі Ради було нерухомості загальною залишковою вартістю у понад 2,4 млрд грн, а також транспортних засобів на 19,8 млн грн. Водночас аудит встановив, що на 5,7% загальної площі земельних ділянок відсутні документи на право постійного користування ними.

Витрати на депутатів

Дані з єдиного вебпорталу використання публічних коштів spending.gov.ua свідчать, що з початку 2020 року народні депутати України отримали загалом з бюджету 92,3 мільйона гривень на зарплати, свою діяльність та компенсації за відпустки.

Поділитись: