Майже 80 країн світу потрапили у перелік «червоних зон» МОЗ через складну ситуацію з COVID-19. Куди не варто їхати?

Міністерство охорони здоров'я оновило перелік країн, які потрапили до «червоних» та «зелених» зон залежно від ситуації з епідемією коронавірусу у кожній з держав. Найближчим часом у міністерстві не рекомендують відвідувати 78 країн.

Оновлений перелік опублікували на сайті МОЗ.

Так, країнами з найбільшими показниками захворювань упродовж останніх 14 днів стали Литва, Сан-Марино, Чеська Республіка, Ліхтенштейн, Словенія та Велика Британія.

Водночас у МОЗ радять українцям не виїжджати до сусідніх країн, адже Росія, Молдова, Польща, Білорусь та Угорщина також потрапили до списку «червоних зон».

Усього міністерство надає рекомендації щодо 194 держав, які є членами Всесвітньої організації охорони здоров'я. МОЗ розподіляє країни на зони залежно від кількості активних випадків захворювання на COVID-19 на 100 тисяч населення. Якщо цей показник менший ніж в Україні, країна вважається «зеленою».

Розподіл здійснюють на основі офіційних даних, які надає кожна країна. Так, 11 країн потрапили до переліку «червоних» зон, оскільки не надали дані за останні два тижні.

На що впливає цей поділ?

Ті, хто приїжджає в Україну з країн «червоної зони», повинні або піти на 14 днів на ізоляцію (з використанням додатка «Дій вдома»), або впродовж доби після прибуття зробити ПЛР-тест. Якщо результат виявився негативним, самоізоляція не потрібна. Також можна достроково припинити самоізоляцію, отримавши негативний результат ПЛР-тесту.

Ще один варіант — приїхати вже з готовими результатами тестування, але робити його треба не пізніше, ніж за 48 годин до моменту перетину кордону. Також іноземці, які прибувають із таких країн, зобов’язані мати поліс медичного страхування.

А куди можуть їздити українці?

Якщо ви плануєте їхати за кордон, є інтерактивна карта Міністерства закордонних справ, у якій вказано, чи пропускає відповідна країна громадян України, і якщо пропускає, то чи є якісь додаткові умови.