За два роки безвізового режиму з Євросоюзом майже 9 мільйонів громадян України отримали біометричні паспорти.

Про це йдеться в даних Державної міграційної служби.

Так, за інформацією відомства, кількість українців, які отримують закордонні біометричні паспорти, постійно зростає. У 2018 році, який став першим повністю безвізовим роком, зареєстровано рекордну кількість виданих закордонних паспортів — понад 5 мільйонів.

У 2017 році приблизно 3 мільйони українців отримали біометричні паспорти, у 2016 — 2,3 мільйона осіб. Для порівняння, у 2014-му, коли українці все ще мали отримувати візи для подорожей до країн ЄС, закордонні паспорти старого зразка отримали 1,7 мільйона громадян.

У нинішньому році тенденції збільшення кількості отриманих біометричних паспортів поки що немає. За перший квартал 2019 року видано менше мільйона документів. Для порівняння, за аналогічний період минулого року біометричні паспорти отримали 1,2 мільйона українців.

З моменту запровадження біометричних паспортів у січні 2015 року майже 15 мільйонів українців отримали закордонні паспорти нового зразка.

Нагадаємо, за 2 роки безвізом скористались майже 3 мільйони українців.

11 травня 2017 року Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про скасування віз для короткострокових поїздок для громадян України. Рівно за місяць, 11 червня, «безвіз» запрацював. Із дня запуску безвізового режиму українці отримують право їздити без віз до 30 країн Європи: 22 країни Європейського союзу, які входять до Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія та Швеція; 4 держави в складі ЄС, які входять до Шенгенської зони, але ще не зняли контроль на своїх внутрішніх кордонах: Болгарія, Кіпр, Румунія та Хорватія; 4 держави, які не входять до ЄС, але є учасницями Шенгенської угоди: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.

Поділитись: