Кількість прихильників дострокових парламентських виборів протягом останнього місяця зросла з 72% до 88%. За новими даними, тільки 8% мають протилежну думку (у травні — 18%).

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 8-12 червня.

67% опитаних вважають, що новообраний парламент буде більш ефективним ніж попередній.

За результатами опитування 82% опитаних вважають, що оскарження групою народних депутатів у Конституційному суді указу президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту і призначення дострокових виборів є не стільки захистом законності, як спробою народних обранців продовжити свої повноваження хоча б на кілька місяців. Іншої думки дотримуються лише 9% респондентів.

58% опитаних вважають, що указ про розпуск парламенту відповідає як Конституції, так і настроям громадян. 20% - вважають, що він не відповідає Конституції, але відповідає настроям громадськості, лише 6% вважають його незаконним і не відповідає суспільним очікуванням. 

Опитування також показало, що 63% вважають, що то вибори до Верховної Ради все одно повинні відбутися 21 липня, навіть якщо Конституційний суд визнає указ Зеленського про розпуск парламенту неконституційним. 20% стверджують, що у разі визнання неконституційності указу вибори повинні пройти в плановому порядку у жовтні. Лише 7% за те, щоб перевибори відбулися у вересні. 

Опитування проводили 2500 респондентів від 18 років і старше. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,0%. 

Нагадаємо:

Поділитись: