Абсолютна більшість українців вважає загрозу коронавірусу SARS-CoV-19 реальною, але тільки половина бачить загрозу особисто для себе.

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Зазначається, що на початку карантину реальною загрозою коронавірусу вважали 73%, але зараз цей показник збільшився до 87%.

51% респондентів вважає реальною загрозу коронавірусу особисто для себе та для своєї родини, 41% — протилежної думки. Соціологи уточнюють, що відносно частіше про загрозу говорили мешканці західних та центральних регіонів країни та містяни.

Оцінюючи рівень захворюваності на коронавірус в Україні за 5-бальною шкалою, 28% опитаних оцінили його як дуже високий або високий, 34% — як середній, 32% — як низький або ж мінімальний. Частіше про високий рівень захворюваності говорили мешканці півдня, містяни, та представники старшої вікової категорії.

Оцінюючи ситуацію із захворюваністю у своєму регіоні, респонденти вважають її менш загрозливою, аніж в Україні загалом. Так, лише 13% опитаних зазначили, що рівень захворюваності у їхній місцевості є високим, 65% вважають його низьким або мінімальним. Остання думка переважає серед жителів східних областей та селян.

Опитування відбувалося у дві хвилі (25-27 березня та 28-30 березня) в усіх областях, крім окупованих територій. Під час кожної хвилі опитали по тисячі респондентів віком від 18 років методом телефонного інтерв'ю на основі випадкових номерів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення, помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 4%.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми даними МОЗ, в Україні зафіксували 669 випадків інфікування коронавірусом. 17 людей померли, 10 — одужали.

Поділитись: