На Контрактовій площі не дуже людно, оглядове колесо не обертається, Київ, 29 березня 2020 року
Фото:

Анастасія Власова/hromadske

Другий тиждень кияни живуть у карантині через пандемію коронавіруса, а 25 березня Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації та продовжив дію карантину по всій країні на 30 днів, до 24 квітня. Перехожих та туристів на вулицях столиці стало помітно менше. Водночас, побільшало правоохоронців через посилений режим патрулювання.

Громадський транспорт Києва з 23 березня перевозить людей лише за спеціальними перепустками — медичних працівників та працівників аптек, рятувальників, правоохоронців, комунальників, працівників продуктових магазинів, а також співробітників стратегічних підприємств. Пересуватись пішки або будь-яким своїм видом транспорту не заборонено, такого обмеження у положенні про надзвичайну ситуацію немає.

Карантин у всіх навчальних закладах продовжується, процес навчання перевели в онлайн. Але на відміну від багатьох європейських країн, чиї громадяни можуть дозволити собі розваги і спілкування лише балконах, українці проводять багато часу надворі.

Кафе і ресторани зачинені, але молодь знаходить інші місця для зустрічей, розваг чи заняття спортом. Хоч влада і просить українців максимально самоізолюватись, сонячні весняні дні тягнуть киян на свіже повітря.

Найбільш вразлива вікова категорія до коронавірусу — літні люди. Лікарі та світові організації охорони здоров'я закликають їх не виходити з дому і не комунікувати з іншими людьми, які можуть їх заразити.

У київських дворах біля під'їздів тепер пустують лавочки та вуличні місця для посиденьок стареньких, де вони зазвичай полюбляють проводити час.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

У магазини, аптеки та на пошту тепер можна зайти тільки у захисній масці, працівники магазинів також завжди захищені.

На Подолі у пішохідній зоні майже немає туристів та перехожих, оглядове колесо на Контрактовій площі не обертається. Єдине, що кияни роблять без змін — вигулюють собак, яким важко пояснити що таке карантин.

читайте та дивіться також

Поділитись: