Світ

«Make America think again»: у Нью-Йорку відбувся «Жіночий марш»

Громадське
Світ/«Make America think again»: у Нью-Йорку відбувся «Жіночий марш»
Зберегти
Вигляд
lead
У суботу, 19 січня, у Нью-Йорку відбувся «Жіночий марш» — один з найбільших протестних рухів, який виник у США за час президентства Дональда Трампа. Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Акція у США проходить уже в третє, у суботу марш також провели у Вашингтоні.

Участь у марші взяли близько 10 тисяч учасників, на демонстрації були присутні не лише жінки, а й чоловіки та багато дітей.

Учасники акції виступають за повагу до прав жінок, проти патріархії, авторитаризму та «речей, які уособлює Дональд Трамп».

Вперше подібний марш пройшов після інаугурації Дональда Трампа у 2017 році.

Хода відбулася в центрі Нью-Йорка, біля Центрального парку, учасники пройшли в напрямку однієї із веж, яка належить Трампу.

   

Наталя Гуменюк / Громадське

Одне з найпопулярніших гасел цьогоріч на марші «Make America think again» — «Давайте зробимо Америку розумною». Учасники використовують його на противагу популярному передвиборному гаслу Трампа «Make America great again».

На демонстрації було багато плакатів з гаслами, які засуджують домагання до жінок, а також проблеми розділення сімей і расизму та інші питання: зокрема, «Shut the patriarchy» — «Давайте поборемось з патріархією».

Крім того, на півдні Мангетенна проходив ще один марш, який можна назвати більш політичним — його учасники вигукували політичні гасла та закликали до соціальної справедливості, зокрема щодо мігранток і кольорових жінок. В цьому заході взяла участь наймолодша конгресменка в історії Александрія Оказія-Кортез.

У 2017 році після інавгурації Трампа тисячі людей у Вашингтоні вийшли на жіночий марш. Тоді президент США негативно відреагував на масові протести.

У 2018 році, рік по тому, у річницю інавгурації Трампа по всій території США протестні «Марші жінок» повторились.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дональд Трамп: Рік на посаді президента

Пов`язані новини