Макрон заявив, що хоче «допекти» невакцинованим. У країні кілька місяців тривали масові протести проти карантину
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що хоче «допекти» (emmerder) невакцинованим громадянам. Цей неформальний вислів спричинив хвилю критики на адресу Макрона. Влітку у Франції тривали масові протести проти нових карантинних обмежень.
Так, в інтерв'ю Le Parisien він заявив, що не хоче дратувати французів новими коронавірусними обмеженнями. Але нещепленим громадянам, яким Макрон докоряє за безвідповідальність, хочуть «допікати до кінця», щоб вони усе-таки вакцинувалися.
Зокрема, наразі у Франції триває обговорення щодо нового законопроєкту, за яким доступ до ресторанів, кафе, розважальних центрів та інших закладів хочуть дозволити лише тим, хто має щеплення проти коронавірусу. Наразі такі медичні пропуски мають і ті, хто отримав негативний ПЛР-тест.
«Ми повинні їм сказати, що з 15 січня ви більше не зможете ходити в ресторан, не зможете випити кави, піти в театр, кіно...», ㅡ сказав президент Франції.
Макрон закликав 5 мільйонів французів, які ще не отримали щеплення, зробити це «для себе, для своїх земляків, своєї країни».
«У демократії найгірші вороги ㅡ брехня та дурість. Ми тиснемо на нещеплених, максимально обмежуючи їхній доступ до громадської діяльності», ㅡ сказав Макрон.
Що такого у словах Макрона?
Неформальний вираз «emmerder» (від merde ㅡ «лайно»), який використав Макрон, також можна перекласти як «діяти на нерви».
Багато хто відреагував на цю заяву президента критикою. Наприклад, лідерка ультраправих Марін Ле Пен заявила у Twitter, що президент не повинен так висловлюватися.
«Гарант єдності нації наполегливо розділяє її та припускає, що хоче зробити з нещеплених громадян другого сорту. Емманюель Макрон негідний своєї посади. У квітні я буду президентом французів», ㅡ написала вона.
Протести у Франції
Нагадаємо, улітку 2021 року у Франції щонайменше 7 тижнів тривали масові протести проти нових карантинних обмежень. 26 липня парламент Франції схвалив законопроєкт про COVID-перепустку для відвідування громадських місць. Вона є обов'язковою для відвідування культурних заходів, концертів, вистав та інших подій за участю понад 50 людей.
Політики вирішили, що нові правила щодо перепусток мають запрацювати з 15 вересня, а не з 30 серпня, як пропонувалося раніше. Сталося це на тлі акцій протесту проти коронавірусних обмежень.
А втім, скасування обов'язкової вакцинації медиків, проти якої також протестують у Франції, сенатори не розглядали. Передбачалося, що всі медичні працівники мали зробити щеплення до 15 вересня, в іншому разі їм пригрозили не виплатити зарплати.
- Поділитися: