Росія відмовляється обговорювати вимогу України щодо звільнення захоплених біля Керченської протоки українських військових моряків, заявив офіційний представник України в Тристоронній контактній групі Євген Марчук за підсумками переговорів в Мінську.

«Російська сторона категорично відмовляється взагалі обговорювати це питання, у них навіть було намагання піти, коли я висловлював позицію Україні з цього приводу. Але все-таки вони залишилися і дослухали», — повідомив Марчук.

Крім того, за його словами, російська сторона відмовляється вести переговори щодо обміну 25 на 25 (25 російських громадян, котрі відбувають покарання в українських місцях позбавлення волі, на 25 утримуваних Москвою громадян України).

«Представники ОРДО та ОРЛО категорично не хочуть також обговорювати обмін заручниками, який до цього ми детально обговорювали», — додав представник України.

Нагадаємо, представниця України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко повідомила, що Україна готова впродовж найближчих днів передати Росії 25 її громадян в обмін на українців, а також помилувати 72 бойовиків в обмін на 19 цивільних і військових українців, утримуваних на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язні, 27 з яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з

Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: