Україна готова впродовж найближчих днів передати Росії 25 її громадян в обмін на українців, а також помилувати 72 бойовиків в обмін на 19 цивільних і військових українців, утримуваних на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

Про це повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

Коментуючи 104 засідання ТКГ у Мінську, Геращенко описала позицію України п'ятьма пуктами: Україна наголошує на переговорах у межах Україна-Росія-ОБСЄ, вимагає від РФ виконання Мінських угод та активної роботи у підгрупах ТКГ, вимагає розблокувати процес звільнення заручників, вимагає не використовувати в документах і дискусіях темріни «ЛНР» і «ДНР», звинувачує Росію в зриві роботи груп.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язні, 27 з яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: