«Маріупольці сьогодні працюють за воду»: мер міста розповів, що обмеження в доступі до найнеобхіднішого все ще лишається

У Маріуполі залишаються понад сто тисяч жителів. З квітня вони не мають доступу до питної води та їжі — російсько—окупаційні війська дають їм пити лише за роботу.

Про це заявив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко в етері телемарафону, цитує УП.

«Ситуація була і залишається дуже складною. У місті окупаційні війська і війська ОПЗЖ, які проголосили себе "владою", тримають у заручниках понад 100 тисяч населення», — розповів він.

За словами мера, окупанти намагалися якось налагодити подання питної води, але в них це не виходить. Для розвезення води залучили «МНС "ДНР"».

«Але вчора маріупольці повідомили нам, що… привезену питну воду вони просто так не видають, а хочуть, щоб маріупольці пішли розбирати завали, збирати [тіла] й допомагали їм ховати вбитих, приховувати ці воєнні злочини... Маріупольці сьогодні працюють за воду», — наголосив Бойченко.

Разом із цим окупанти у своїх пропагандистських відео показують, що у квітні намагалися видавати їжу — нині цього не відбувається. З квітня маріупольці не мають доступу до харчів та питної води.

«Нам треба єднатися навколо цієї проблеми, гуртувати міжнародних партнерів, ООН, "Червоний хрест", і створювати стійкі "зелені коридори", щоб наші українці мали змогу їхати до підконтрольної території нашої держави», — додав мер.

Що відбувається у Маріуполі?

Місто опинилось у блокаді російських військ і фактично було знищене. Повністю зруйновані будинки щонайменше 84 тисяч містян. Точний підрахунок загиблих здійснити неможливо, за попередніми оцінками, в Маріуполі загинули до 22 тисяч жителів. Частину мешканців примусово вивезли на територію невизнаної «ДНР» чи до росії.

За даними Офісу омбудсмена, тисячі маріупольців, які залишились у тимчасово окупованому місті, потерпають від голоду. Окупанти ж розбирають завали зруйнованих будівель та знаходять сотні загиблих. Їх ховають у братських могилах.

У перший тиждень травня за підтримки ООН Україна змогла евакуювати мирних жителів, які переховувалися на території заблокованого російськими окупантами заводу «Азовсталь». А 16 травня розпочалася операція з порятунку захисників Маріуполя, які тримали оборону на «Азовсталі». Наразі усіх українських захисників вивезли на тимчасово окуповані території, згодом їх мають обміняти.

Попри тисячі загиблих та зруйноване місто, російські пропагандисти та навіть ватажки самопроголошених «республік» на Донбасі приїжджають до міста для створення картинки того, що «життя в місті повертається».