Технології / Відкриття

Марсохід Curiosity частково повернувся до наукової роботи після збою

NASA
Технології/Відкриття/ Марсохід Curiosity частково повернувся до наукової роботи після збою
Зберегти
Вигляд
Марсохід Curiosity, який наприкінці вересня 2018 року припинив наукові дослідження через проблеми зі зберіганням даних, знову приступив до роботи. Інженери повернули до роботи кілька інструментів і зробили знімок хребта Віри Рубін.

У повідомленні космічного агентства йдеться, що інженери досі вивчають несправність. Однак їм вдалося повернути до роботи три наукових прилади марсохода: датчик для вимірювання рівня радіації Radiation Assessment Detector (RAD), метеостанція Rover Environmental Monitoring Station (REMS) і Dynamic Albedo of Neutrons (DAN), який шукає джерела нейтронів для пошуку водню і води (в рідкій і твердій формі) на марсіанській поверхні. Також вченим вдалося зробити знімок за допомогою однієї з камер ровера, яку в останній раз використовували у 2013 році.

Нагадаємо, Марсохід Curiosity призупинив роботу наукових інструментів через проблеми з передачею даних з пам’яті апарату. Попри проблему передачі даних з пам'яті, марсохід міг передавати інформацію в режимі реального часу, зокрема й про свій статус. 

До того ж інженерам довелося збільшити кількість інформації, яку марсохід передає в режимі реального часу, щоб краще діагностувати проблему. Також вони тимчасово відключили наукові інструменти, дані з яких поки неможливо зберігати в пам’яті апарату.

Раніше вчені з Каліфорнійського технологічного інституту з’ясували, що концентрація кисню в солоних водах під поверхнею Марса може бути досить високою для того, щоб там могли існувати аеробні мікроорганізми.


Пов`язані новини