Марсохід Curiosity, який наприкінці вересня 2018 року припинив наукові дослідження через проблеми зі зберіганням даних, знову приступив до роботи. Інженери повернули до роботи кілька інструментів і зробили знімок хребта Віри Рубін.

У повідомленні космічного агентства йдеться, що інженери досі вивчають несправність. Однак їм вдалося повернути до роботи три наукових прилади марсохода: датчик для вимірювання рівня радіації Radiation Assessment Detector (RAD), метеостанція Rover Environmental Monitoring Station (REMS) і Dynamic Albedo of Neutrons (DAN), який шукає джерела нейтронів для пошуку водню і води (в рідкій і твердій формі) на марсіанській поверхні. Також вченим вдалося зробити знімок за допомогою однієї з камер ровера, яку в останній раз використовували у 2013 році.

Нагадаємо, Марсохід Curiosity призупинив роботу наукових інструментів через проблеми з передачею даних з пам’яті апарату. Попри проблему передачі даних з пам'яті, марсохід міг передавати інформацію в режимі реального часу, зокрема й про свій статус. 

До того ж інженерам довелося збільшити кількість інформації, яку марсохід передає в режимі реального часу, щоб краще діагностувати проблему. Також вони тимчасово відключили наукові інструменти, дані з яких поки неможливо зберігати в пам’яті апарату.

Раніше вчені з Каліфорнійського технологічного інституту з’ясували, що концентрація кисню в солоних водах під поверхнею Марса може бути досить високою для того, щоб там могли існувати аеробні мікроорганізми.


Поділитись: