Європейське агентство з авіаційної безпеки (ЄААБ) спільно з Європейським центром із контролю й профілактики захворювань розробили рекомендації для роботи летовищ у ЄС на час пандемії коронавірусу.

У пресрелізі ЄААБ зазначається, що мета рекомендацій — забезпечення безпеки здоров’я пасажирів на кожному етапі їхньої подорожі. Вказівки враховують відмінність у функціонування аеропортів, авіакомпаній і власне літаків.

Зокрема, серед найбільш головних рекомендації ЄААБ і Європейського центру з контролю й профілактики захворювань:

  • дотримання соціального дистанціювання там, де це можливо;
  • носіння захисної маски для захисту від зараження інших пасажирів;
  • створення умов для постійного стеження за гігієною рук (безкоштовні дезінфектори);
  • постійне очищення повітря на літаках.

«Безпека пасажирів завжди була пріоритетом для авіаційної галузі. … Викладений сьогодні (20 травня — ред.) протокол запевнить пасажирів у тому, що їм безпечно літати, й допоможе галузі оговтатися від наслідків пандемії», — зазначила комісарка з питань транспорту Європейської комісії Адіна Велян.

Розроблені рекомендації є частиною втілення плану про поступове зняття внутрішніх обмежень на пересування, введених у зв’язку з пандемією коронавірусу. Їх Європейська комісія представила ще 13 травня. Так у ЄС планують пожвавити сектор перевезень і туризму, які зазнали значних збитків.

Галузь подорожей та туризму стала однією з найбільших жертв коронакризи. Перші рішення, які ухвалювали уряди країн у зв’язку з пандемією, стосувалися саме закриття пасажирського авіасполучення та кордонів для іноземців. Тому мільйони людей у світі вимушені були скасувати відпустки або робочі поїздки та повертати квитки.

За розрахунками Світової ради подорожей та туризму (WTTC), туристична галузь та сфера пасажироперевезень за підсумками 2020 року може недоотримати 2,1 трильйона доларів. Ця сума еквівалентна ВВП таких держав як Нідерланди та Мексика разом узятих.

Поділитись: